2015 FAALİYET RAPORU
PDF BNP PARIBAS GRUP İLETİŞİM ENGLISH

ÖZET YÖNETİM KURULU RAPORU

Değerli hissedarlarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımız,

Türk bankacılık sektörünün deneyimli ve yenilikçi bir üyesi olarak, 2015 yılını öngörülerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz.

Türk bankacılık sektörünün en köklü ve saygın üyelerinden olan Bankamız, 2015 yılını, 72 milyar TL’ye yaklaşan aktif büyüklüğü ve 53 milyar TL’lik kredi hacmi ile bitirmiştir. Üreten, istihdam sağlayan, vergi ödeyen, ihracat yapan bir diğer ifade ile ülke ekonomisinin geleceğini inşa eden KOBİ’lerin yanı sıra, büyük önem verdiğimiz ve ekonomik hayata katılımlarını desteklediğimiz kadın girişimcileri ve diğer ekonomik aktörleri üretim-ticaret döngüleri boyunca desteklemeyi asli görevimiz olarak kabul etmiş olup, bu doğrultuda çalışmalarımıza 2015 yılında devam etmiş bulunuyoruz.

Ortağımız BNP Paribas ile geliştirdiğimiz sinerjik işbirliği kapsamında TEB, müşterilerine dış ticaret finansmanından, nakit yönetimine ve yatırım bankacılığına kadar çeşitlilik gösteren geniş bir yelpazedeki hizmetleriyle fark yaratmaya 2015 yılında da devam etmiştir.

2015 yılında başarılarımızın uluslararası alanda aldığımız 16 inovasyon ödülü ile tescil edilmesi bizi gururlandırmış, Bankamız, ülkemizin sahip olduğu genç, eğitimli, teknolojiye ve yeniliğe açık iş gücüyle girişimciliği teşvik etmeye; yenilikçi fikirlerin önünü açmaya ve katma değerli iş fikirlerini ekonomiye kazandırmış ve kaynaklarını girişimcilere kullandırmayı sürdürmüştür.

TEB, bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de ülke ekonomisine artan oranda katma değer sağlamayı sürdürecektir. TEB, rakamsal büyümenin yanı sıra bütün paydaşları için değer üreterek, verimlilik odaklı büyümeyi hedeflemektedir.

Gelişmekte olan dijital platformlar kilit önem atfettiğimiz konuların başında gelirken, aynı zamanda Alternatif Dağıtım Kanalları ve yaygın şube ağımızla müşterilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.

Günümüzde Bankamız, stratejik ortağımız BNP Paribas ile karşılıklı güven ve saygı temelinde işbirliği içinde çalışmakta, en zor ekonomik konjonktürleri başarıyla yöneterek müşterilerinin sürekli yanında yer almaktadır. TEB’in Türkiye piyasasındaki engin deneyim ve bilgi birikimi ortağımızın küresel hizmet gücü ve vizyonu ile birleşerek ihtisas ve bilgi birikimine dayalı iş modelimiz ve stratejilerimiz kapsamında değer üretmektedir. Benzer şekilde iştiraklerimizle yarattığımız sinerji, daha geniş bir müşteri kitlesine erişmemizde rol oynamakta, sunduğumuz değerin niteliğine katkıda bulunmaktadır.

Dünyanın saygın bankalarından BNP Paribas ile olan sinerjik işbirliğimizi, 2016 yılında faaliyetlerimizin her cephesinde sürdürmeye ve bu güçlü sinerjiden artan oranda faydalanmaya odaklanacağız. BNP Paribas’nın dünya çapında yaygın hizmet ağından aldığımız gücün de katkısıyla, farklılaşmış ve ihtisaslaşmış yapımızı daha da ileriye taşımaya kararlıyız.

TEB’in 2015 yılı faaliyet sonuçlarını ve mali tablolarını görüşlerinize sunarken, her zaman yanımızda yer alan ve bize güvenen siz değerli pay sahiplerimize, ekibimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza Yönetim Kurulu olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu