İskonto / İştira İşlemleri

  Paylaş

  Bu ürünlerimiz sayesinde, işlemin yapısı elverdiği ölçüde ihracat bedelinizi vadesinden önce tahsil ederken, kendi kredi limitinizi de kullanmamış olursunuz.

  • “Ver Belgelerini, Al Bedelini”

  TEB teyidi eklenmiş vadeli ya da kabul kredili ihracat akreditiflerinin, beklemeden, uygun vesaik ibrazı karşılığında gayrıkabilirücu (without recourse) iskontosu.

  • “Vade Teyidi Geldi mi Bedeli Hesabında”

  TEB teyidi eklenmemiş de olsa nezdimizde limiti bulunan muhabirlerden alınan vadeli ya da kabul kredili akreditiflerin, vesaik ibrazından sonra amir bankadan gelecek vade teyidine istinaden gayrıkabilirücu (without recourse) iskontosu.

  Kabul kredili vesaik mukabili olarak tahsile gönderilmiş ve muhabirden vade ve aval teyidi gelmiş ihracatlarınızın gayrıkabilirücu (without recourse) iskontosu mümkündür.

  Dolayısı ile nezdimizde kredi limiti olan muhabir bankaların ödeme garantisini taşıyan ihracat işlemlerinizden doğan alacaklarınız iskonto edilirken Bankamızdaki kredi limitiniz kullanılmamış olur ve firma bilançonuz için daha sağlıklı bir finansman yaratma imkanı sağlarsınız .

  Sayfa içeriğini puanla