CEPTETEB Mobil Uygulama

CEPTETEB yenilendi!

CEPTETEB, yeni eklenen dijital kanallarıyla artık TEB’in yeni nesil dijital bankacılık platformu. CEPTETEB ile şubeye gitmenize gerek kalmadan, oturduğunuz yerden tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Henüz CEPTETEB müşterisi değilseniz, uygulamayı indirdikten sonra “Müşteri Ol” formunu doldurun, istediğiniz zaman istediğiniz yerde sizi ziyaret edip, CEPTETEB’li olmanızı sağlayalım.

Yenilenen CEPTETEB mobil şubede ihtiyaçlarınıza göre tasarladığımız avantajlı faiz oranlarına sahip CEPTETEB Hesap, CEPTETEB Vadeli Hesap ve CEPTETEB İhtiyaç Kredisi sizi bekliyor. Üstelik birden fazla kredi kartı taşımanıza son verecek CEPTETEB Kredi Kartı’na da başvurabilirsiniz. Mobil şubeden her zamanki gibi TEB ile ilgili bankacılık işlemlerinizi yapmaya devam edebilir ayrıca CEPTETEB Dijital bankacılık platformuna özel ürünlere yönelik işlemlerinizi yapabilirsiniz. CEPTETEB Destek Merkezi ile canlı olarak yazılı iletişime geçebilir, aklınıza takılan her türlü bilgi ve yönlendirme için destek alabilirsiniz.


Artık banka şubelerinde sıra beklemek, karışık bankacılık prosedürleriyle vakit kaybetmek yok; nerede ihtiyaç duyarsanız orayı anında bankana dönüştüren, beklentilerinizin ötesinde pratik çözümleriyle hayatınızı kolaylaştıran CEPTETEB var!

CEPTETEB mobil uygulaması ile yapabileceğiniz işlemler için tıklayın.

CEPTETEB kullanmak için ne yapmalıyım? 

 

4663’e “CEPTETEB” yazıp mesaj atarak ve ardından mesajla gelen linke tıklayarak ya da

 AppStore ve Google Play Market’te “CEPTETEB” başlığı ile arama yaparak uygulamayı indirebilir veya sağ alttaki QR kodu cihazlarınıza okutarak uygulamayı kolayca  telefonunuza indirebilirsiniz.

CEPTETEB’i hemen indirmek için tıklayın.

(Uygulamayı cep telefonunuza indirmek için gereken data bağlantısı bağlı olduğunuz operatörün mobil bağlantı tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir. Bankacılık işlemlerinizi yapabilmek için uygulamaya CEPTETEB İnternet Şubesi kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.) 

CEPTETEB’e nasıl giriş yapabilirim? 

 

Aktivasyon:

Uygulamaya ilk defa giriş yapmak için CEPTETEB İnternet Şubesi Kullanıcı Kodu/Adı ve Parola bilgilerinizi uygulamaya girin. Ardından sistemde tanımlı olan telefonunuza tek kullanımlık Tek Kullanımlık SMS Şifresi gelecektir.

SMS şifre girişi yaptıktan/ uygulama sizi doğruladıktan sonra daha sonraki girişlerinizde kullanmak üzere PIN kodunuzu belirlemenizi isteyecektir. Bu adım 2 yoldan biri seçilerek tamamlanır.

1-     6 haneli numerik karakterlerden oluşan  PIN’inizi  kendiniz  oluşturabilirsiniz.

2-     PIN belirleme ekranında “Çizim ile” sekmesine tıklayarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. Çizerek gireceğiniz patern altı haneli PIN kodunuzun yerini alacaktır.

CEPTETEB hangi cihazlarda kullanabilirim? 

 

CEPTETEB uygulamasını iPhone, iPod touch, Blackberry Q5, Q10, Z10 ve Android tabanlı akıllı cep telefonu ve tabletlerde kullanabilirsiniz. (Uygulama iOS 6, Android 2.3.3 ve sonrası sürümler tarafından desteklenmektedir) 

CEPTETEB ücretli midir? 

 

CEPTETEB’de tüm bankacılık işlemleriniz ÜCRETSİZ’dir. (Uygulamayı indirmek için gereken data bağlantısı Turkcell kullanıcıları  için ücretsizdir. Avea ve Vodafone kullanıcıları  kendi bağlı oldukları Mobil Data Bağlantı Tarifesi üzerinden ücretlendirilir.) 

CEPTETEB şifresini almak için ne yapmalıyım? 

CEPTETEB şifrenizi unuttuysanız ya da bilmiyorsanız  Anında Şifre’den şifrenizi  alabilir ya da yenileyebilirsiniz. Şifrenizi 2 şekilde alabilirsiniz.

1- Banka kartınız ile

-       Banka kartı numaranız

-       Banka kartı numaranızın son kullanma tarihi

-       Kart şifreniz

-       Cep telefonu numaranız

 

2- Kredi Kartınız ile;

-       Kredi Kartı numaranız

-       Kart şifreniz

-       CVV

-       Cep telefonu numaranız

Varlıklarım nasıl gözlemlenir? 

 

CEPTETEB uygulaması içerisinde Mobil Bankacılık / Finansal Durumum menülerine tıklayarak farklı hesaplara ait finansal varlıklarınızı gözlemleyebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesine tıklayarak varlıklarınızın grafiksel gösterimi ile ajanda görünümü arasında geçiş yapabilirsiniz. 

Para Transferi nasıl yapılır? 

 

Mobil Bankacılık / Para Transferi menüsünden gerçekleştirmek istediğiniz transfer türünü seçin. Gönderen, alıcı hesap ve tutar bilgilerini girin. Hızlı Transfer gerçekleştirmek için işlemi daha önceden tanımlamış olmanız gerekmektedir. 

Cep Pratik Şifreyi nasıl kullanırım? 

 

CEPTETEB Mobil Uygulama içinde yer alan Pratik Şifre yöntemini kullanarak, bireysel ve kurumsal internet şubesine giriş ve internet şube içerisindeki işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için; CEPTETEB mobil uygulama giriş ekranında Pratik Şifre menüsü ile aktivasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aktivasyon işleminizi gerçekleştirdikten sonra; CEPTETEB Mobil Uygulamasına gelecek olan bildirimi tıklayarak ya da Cep telefonunuza bildirim ulaşmadıysa Pratik Şifre – Onay Bekleyen İşlemler menüsüne girerek bireysel ve kurumsal internet şubesine giriş işleminizi onaylayabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için tıklayın.

PIN kodunu çizerek nasıl girerim? 

 

CEPTETEB içerisinde PIN kodunuzu ilk kez girerken, PIN değiştirirken ve yeniden aktive ederken belirleyebilirsiniz.  PIN belirleme ekranında “Çizim ile” sekmesine tıklayarak şifrenizi belirleyiniz. Çizerek gireceğiniz patern altı haneli PIN kodunuzun yerini alacaktır. Detaylı bilgi için tıklayın.

QR Kod ile ATM’den para nasıl çekerim? 

 

CEPTETEB’den QR Kodla Para Çekme fonksiyonunu çalıştırın. Para çekilecek hesap ve miktarı belirleyin. ATM’deki Giriş butonuna basarak CEPTETEB ile Para Çekme işlemini seçin. Ekranda çıkan QR kodu cep telefonunuzun kamerasına okutun. ATM’de Devam butonuna basarak paranızı alın. Detaylı bilgi için tıklayın.

PIN nasıl değiştirilir? 

 

PIN değiştirmek için Cep Pratik Şifre / PIN Değiştirme menüsünü kullanınız. Önceden belirlediğiniz PIN’i girerek ilerleyin. CEPTETEB mobil bankacılığa girerken veya Cep Pratik Şifre üretirken artık yeni belirlediğiniz PIN’i kullanın. 

CEPTETEB 4766 SMS Bankacılığı’ndan hangi hizmetleri alabilirim? 

 
  • Hızlı işlem ile para transferi yapma, (EFT, havale, kredi kartına EFT)
  • Kredi kartı borcu ödeme,
  • Bakiye bilgilerinizi öğrenme,
  • Kredi kartı ve Bonus bilgilerinizi öğrenme,
  • Kontör yükleme,
  • Bilyoner.com ödemeleri hizmetlerini CEPTETEB 4766 SMS Bankacılığı’ndan alabilirsiniz.

CEPTETEB 4766 SMS Bankacılığı’ndan kimler yararlanabilir? 

 

Hizmetten TEB İnternet Şubesi kullanıcısı herkes cep telefonu ile SMS göndererek yararlanabilir. Hizmeti kullanmadan önce, İnternet Şubesi’nden "Tanımlama" ve "Şifre Alma" işlemlerinin yapılması gerekmektedir. 

CEPTETEB 4766 SMS Bankacılığı’nı kullanmaya başlamak için ne yapmalıyım? 

 

Öncelikle TEB İnternet Şubesi’nden "SMS Bankacılığı talimatınızı" vermelisiniz.
TEB İnternet Şubesi – Tanımlamalar menüsünden SMS Bankacılığı – Talimat Verme başlığı altında, kullanmak istediğiniz işlemleri seçin.
Bakiye, Kredi Kartı ve Bonus bilgilerinizi sorgulamak için İnternet Şubesi’nden talimat vermenize gerek yoktur.
Daha sonra SMS Bankacılığını kullanmak için gereken 6 haneli şifrenizi TEB İnternet Şubesi – Tanımlamalar menüsünden SMS Bankacılığı –Şifre Belirleme başlığını seçerek belirleyebilirsiniz.
Şifrenizi belirledikten hemen sonra bakiye, kredi kartı bilgisi ve bonus bilgisi öğrenme fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.
SMS Bankacılığı için kısa mesaj numaramız "4766"dır. 

CEPTETEB 4766 SMS Bankacılığı’ndan yararlanmak için ne kadar ücret öderim?

CEPTETEB SMS Bankacılığı ile gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemlerinizden, ücret alınmamaktadır.  Sadece Hisse Senedi işlemleri komisyona tabidir.


4766 SMS Bankacılığında gönderilen ve alınan SMS’ler için de ücret alınmamaktadır. 

Sayfa içeriğini puanla