E-Çözümler

E-Çözümler
  Paylaş
  • Hızlı İthalat Transferi

  TEB Internet Bankacılığı "Hızlı İthalat Transferi" hizmeti ile dünyanın her yerine en hızlı şekilde ithalat ödemesi ve serbest döviz transferi yapabilirsiniz.

  Yurtdışı satıcı bilgilerini sisteme bir kez kaydederek daha sonraki işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz tüm yurtdışı satıcı ödemelerinizi içeren tek bir elektronik dosya hazırlayarak Internet Bankacılığı veya FTP kanalı üzerinden Bankamıza transfer edebilirsiniz.

  Bu hizmetimiz, 2006 yılında Avrupa Ödeme Sistemleri Danışmanları Birliği tarafından En Yaratıcı ve Gider Azaltıcı Ödeme Sistemleri Çözümü” kategorisinde “Yüksek Takdir” ödülü aldı.

  • İhracat ve İthalat Dosyalarını İzleme

  İhracat, ithalat ve görünmeyen kalem işlemlerine ilişkin DAB, DSB, TTB ve dekontlarınızı, gümrük beyannamesi bilgilerinizi, gümrük yazılarınızı, gümrük beyannameleri ile ilişkili teminat mektuplarınızı, poliçelerinizi görüntüleyebilir ve yazdırabilirsiniz.

  • Dış Ticaret Nakit Akışı

  İthalat ödemeleri ve ihracat gelirlerini takvimlendiren bu hizmet aracılığıyla dış ticaret işlemlerinize ilişkin nakit akış tablosunu izleyebilir, dosya referansı bazında detaylarını raporlayabilirsiniz.

  • Global Hesap Yönetimi

  Yurtiçi ve/veya yurtdışındaki bankalarda bulunan hesaplarınızın bakiye ve hareketlerini TEB Internet Bankacılığı Global Hesap Yönetimi menüsü altında takip edebilirsiniz. Bu hizmetimiz size nakit yönetiminde etkinlik sağlar. Sadece TEB Internet Bankacılığı’ na erişerek tüm bankalardaki hesaplarınızı takip edebilirsiniz. Zaman kazanırsınız.

  • Swift Mesajlarına Erişim

  Hesaplarınıza gelen ve hesaplarınızdan yapılan para transferleri ve ihracat/ithalat akreditif işlemlerine ilişkin oluşturulan SWIFT mesajlarını TEB Internet Bankacılığı aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz SWIFT mesajlarını e-posta adresinize gönderebiliriz.

  • Vesaik Gönderi Takibi

  TEB’ e teslim ettiğiniz ihracat vesaikinin durumunu TEB Internet Bankacılığı aracılığıyla ilgili kurye şirketinin takip sistemine bağlanarak eş zamanlı izleyebilirsiniz. Dilerseniz vesaik takip numarasını e-posta adresinize de gönderebiliriz.

  • İmalatçı Hesap Gözlem

  İhracatlarınızı aracı ihracatçı firma ile yapıyorsanız , bu firma hesaplarına gelen ihracat bedellerinizi anında öğrenebilirsiniz.

  • Akreditif Açılışı Teklif Mektubu Hazırlama

  İthalat akreditif açılışı teklif mektuplarınızı TEB Internet Bankacılığı aracılığı ile hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız teklif mektuplarını daha sonra kullanılmak üzere kaydedip arşiv olanağından yararlanabilir, akreditif açılışlarının hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.

  • Gümrük Vergisi ödeme ve Gümrük Vergi Tahsil alındısının Basılması

  Gümrük vergilerinizi TEB Internet Bankacılığı aracılığıyla ödeyebilir, gümrük vergisi tahsil alındılarını basabilir veya en yakın şubemizden teslim alabilirsiniz.

  • Yurt Dışından Ödeme Talimatı

  Hazine yönetimini merkezileştiren çok uluslu şirketlere sunduğumuz “yurt dışından ödeme talimatı”alt yapısı ile yurt dışındaki şirket merkezimiz Türkiye’deki hesaplarınıza ilişkin yurt içi ve yurt dışı ödeme talimatlarınızı swift sistemi üzerinden veya BNP Paribas elektronik ödeme sistemleri aracılığı ile TEB’e ulaştırabilirsiniz. Bu talimatlarınız otomatik olarak işleme alınıp yerine getirilecektir.


  Diğer Elektronik Bankacılık Hizmetleri

  • Gelen İhracat Bedelleri

  Hesaplarınıza gelen ihracat bedellerini e-posta adresine gönderebiliriz.

  • Teyitli İhracat Akreditifleri

  İhracat akreditiflerinize teyit eklendiğinde e-posta adresinize bilgilendirme mesajı gönderiyoruz.

  • Hesap hareketlerinin SWIFT aracılığı ile bildirimi

  Hesap hareketlerinizi SWIFT MT 940 mesajı ile günlük olarak ve SWIFT MT 942 mesajı ile anlık olarak belirtilen SWIFT adresine gönderebiliriz. Muhasebe entegrasyonunda kullanılmak üzere elektronik dosya olarak da iletebiliriz.

  Sayfa içeriğini puanla