E-Çözümler

 • Hızlı İthalat Transferi

TEB Kurumsal İnternet Şubesi "Hızlı İthalat Transferi" hizmeti ile dünyanın her yerine en hızlı şekilde ithalat ödemesi ve serbest döviz transferi yapabilirsiniz.

Yurtdışı satıcı bilgilerini sisteme bir kez kaydederek daha sonraki işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz tüm yurtdışı satıcı ödemelerinizi içeren tek bir elektronik dosya hazırlayarak TEB Kurumsal İnternet Şubesi veya FTP  üzerinden Bankamıza transfer edebilirsiniz.

Bu hizmetimiz, 2006 yılında Avrupa Ödeme Sistemleri Danışmanları Birliği tarafından En Yaratıcı ve Gider Azaltıcı Ödeme Sistemleri Çözümü” kategorisinde “Yüksek Takdir” ödülü aldı.

 • İhracat ve İthalat Dosyalarını İzleme

İhracat, ithalat ve görünmeyen kalem işlemlerine ilişkin DAB, DSB, TTB ve dekontlarınızı, gümrük beyannamesi bilgilerinizi, gümrük yazılarınızı, gümrük beyannameleri ile ilişkili teminat mektuplarınızı, poliçelerinizi görüntüleyebilir ve yazdırabilirsiniz.

 • Dış Ticaret Nakit Akışı

İthalat ödemeleri ve ihracat gelirlerini takvimlendiren bu hizmet aracılığıyla dış ticaret işlemlerinize ilişkin nakit akış tablosunu izleyebilir, dosya referansı bazında detaylarını raporlayabilirsiniz.

 • Global Hesap Yönetimi

Yurtiçi ve/veya yurtdışındaki bankalarda bulunan hesaplarınızın bakiye ve hareketlerini TEB Internet Bankacılığı Global Hesap Yönetimi menüsü altında takip edebilirsiniz. Bu hizmetimiz size nakit yönetiminde etkinlik sağlar. Sadece TEB Internet Bankacılığı’ na erişerek tüm bankalardaki hesaplarınızı takip edebilirsiniz. Zaman kazanırsınız.

 • Swift Mesajlarına Erişim

Hesaplarınıza gelen ve hesaplarınızdan yapılan para transferleri ve ihracat/ithalat akreditif işlemlerine ilişkin oluşturulan SWIFT mesajlarını TEB Internet Bankacılığı aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz SWIFT mesajlarını e-posta adresinize gönderebiliriz.

 • Vesaik Gönderi Takibi

TEB’ e teslim ettiğiniz ihracat vesaikinin durumunu TEB Internet Bankacılığı aracılığıyla ilgili kurye şirketinin takip sistemine bağlanarak eş zamanlı izleyebilirsiniz. Dilerseniz vesaik takip numarasını e-posta adresinize de gönderebiliriz.

 • İmalatçı Hesap Gözlem

İhracatlarınızı aracı ihracatçı firma ile yapıyorsanız , bu firma hesaplarına gelen ihracat bedellerinizi anında öğrenebilirsiniz.

 • Akreditif Açılışı Teklif Mektubu Hazırlama

İthalat akreditif açılışı teklif mektuplarınızı TEB Internet Bankacılığı aracılığı ile hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız teklif mektuplarını daha sonra kullanılmak üzere kaydedip arşiv olanağından yararlanabilir, akreditif açılışlarının hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.

 • Gümrük Vergisi ödeme ve Gümrük Vergi Tahsil alındısının Basılması

Gümrük vergilerinizi TEB Internet Bankacılığı aracılığıyla ödeyebilir, gümrük vergisi tahsil alındılarını basabilir veya en yakın şubemizden teslim alabilirsiniz.

 • Yurt Dışından Ödeme Talimatı

Hazine yönetimini merkezileştiren çok uluslu şirketlere sunduğumuz “yurt dışından ödeme talimatı”alt yapısı ile yurt dışındaki şirket merkezimiz Türkiye’deki hesaplarınıza ilişkin yurt içi ve yurt dışı ödeme talimatlarınızı swift sistemi üzerinden veya BNP Paribas elektronik ödeme sistemleri aracılığı ile TEB’e ulaştırabilirsiniz. Bu talimatlarınız otomatik olarak işleme alınıp yerine getirilecektir.


Diğer Elektronik Bankacılık Hizmetleri

 • Gelen İhracat Bedelleri

Hesaplarınıza gelen ihracat bedellerini e-posta adresine gönderebiliriz.

 • Teyitli İhracat Akreditifleri

İhracat akreditiflerinize teyit eklendiğinde e-posta adresinize bilgilendirme mesajı gönderiyoruz.

 • Hesap hareketlerinin SWIFT aracılığı ile bildirimi

Hesap hareketlerinizi SWIFT MT 940 mesajı ile günlük olarak ve SWIFT MT 942 mesajı ile anlık olarak belirtilen SWIFT adresine gönderebiliriz. Muhasebe entegrasyonunda kullanılmak üzere elektronik dosya olarak da iletebiliriz.

Sayfa içeriğini puanla