2012 Faaliyet Raporu
Anasayfa PDF İndir BNP Paribas Grup İletişim English

İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARINA İLİŞKİN BİLGİLER

TEB’in hedef ve stratejileri doğrultusunda, nitelikli insan gücü alımını gerçekleştirmek için işe alım politikası; üniversite mezunu, temsil yönü güçlü, analitik düşünebilen, insan ilişkilerinde başarılı olabilenlerin tercih edilmesidir.

Doğru seçme-yerleştirme sistem ve araçlarıyla; yüksek potansiyelli, gelecek vaat eden, yaratıcı, yenilikçi, katma değer yaratacak kişileri Gruba kazandırmak hedeflenmektedir.

Grup içinde yüksek potansiyelli, terfi etmeye hak kazanan başarılı personel, performans değerlendirmeleri yapıldıktan sonra, kadro ihtiyaçlarımıza göre, sadece Banka içinde değil TEB Finansal Hizmetler Grubu Şirketleri içinde de değerlendirilmektedir.

Bankamız çalışanlarına performansa dayalı ödeme olarak, satış/başarı primi ve performans ikramiyesi yapılmaktadır. Performansa dayalı bu ödemeler önceden garanti edilmemektedir. Satış primi ve Performans ikramiyesi ödeme kriterleri her kademe için belirlenmiştir ve her yıl çalışanlar ile paylaşılmaktadır.

Bankamız çalışanları, sene başında belirlenen hedeflerin gerçekleşme sonuçlarına göre satış/başarı primi almaya hak kazanabilmektedir. Bu ödemeler nakit olarak ve TL para biriminden yapılmaktadır.

Performans ikramiyesi ödemelerinde dikkate alınan 3 temel kriter bulunmaktadır: Banka performansı, ilgili işkolu/fonksiyon performansı ve bireysel performans. Bu ödemeler nakit olarak ve TL para biriminden yapılmaktadır.

2012 yılında Bankamızda performansa dayalı yapılan ödemelerin yıllık ortalama miktarı, bu ödemeyi alan kadroların aylık ortalama ücretlerinin 1.7 katıdır.