Kredi Koruma Sigortası

Kredi Koruma Sigortası
  Paylaş

  Bankamızdan mortgage , oto veya nakit kredilesi müşterilerimizin karşılaşabilecekleri  vefat veya maluliyet risklerine karşı  müşterinin kredi borcunu ödeme kabiliyetini güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

  Kredi Koruma Hayat Sigortası'ndan Kimler Faydalanabilir? 

  Bankamızdan  TL bazında Konut, Oto veya Nakit kredi kullanan 18-65 yaş arasındaki herkes bu güvenceden faydalanabilir.

  Kredi Koruma Hayat Sigortası Hangi Güvenceleri Sağlar? 

  Kaza sayılmayan vefat, Kaza sonucu vefat, Hastalık sonucu tam kat’i ve daimi maluliyet ve Kaza sonucu daimi maluliyet hallerinde, poliçe başlangıcında tespit edilen kredi borcunun geri ödenmesi güvence altına alınır ve poliçe şartları dahilinde tek seferde ödenmesini kapsar. Kredi borcu ödendikten sonra kalan bakiye var ise lehdara, lehdar tanımlanmamışsa kanuni mirasçılara tazminat ödemesi gerçekleştirilir. Maksimum kredi borç bakiyesi ödenir.

  Yıllık Yenilemeli Kredi Koruma Hayat Sigortası'nın Süresi Ne Kadardır? 

  Poliçe süresi yıllık olarak düzenlenir, yenileme garantilidir ve maksimum 10 yıl boyunca yenilenir. Sigortaya giriş yaş aralığı 18-65 yaş, sigortadan faydalanma yaş aralığı ise 18-70 yaştır.

  Ne Kadar Prim Ödemem Lazım? 

  Yıllık azalan kredi bakiyesi üzerinden prim hesaplanmaktadır. 

  Primler Nasıl Ödenir? 

  Primler hesaptan ve diğer banka kredi kartlarından peşin, TEB World, TEB Bonus ve Garanti kartlarından 12 taksit olarak tahsil edilir.

  Nasıl Başvurabilirsiniz?

  *Kredi Koruma Hayat Sigortaları  BNP Paribas Cardif  Hayat ve Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır. Bu ürünü satın almak için size en yakın TEB Şubesi'ne başvurabilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla