TEB Aile Akademisi İş Birlikleri

TEB Aile Akademisi İş Birlikleri
  Paylaş

  TEB ve Boğaziçi Üniversitesi:

  Finansal Okuryazarlık ve Erişim Endeksini 2013 yılından beri açıklıyoruz. Boğaziçi Üniversitesiyle birlikte 2013’ten beri Türkiye’nin finansal okuryazarlık seviyesinin 3 göstergesi üzerine ülke genelinde bir araştırma gerçekleştiriyoruz;

  • Finansal Bilgi
  • Finansal Tutum
  • Finansal Davranış

  TEB, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF:

  TEB olarak, MEB ve UNICEF ile işbirliği kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik ‘Sanat Yoluyla Sosyal ve Finansal Eğitim’ projesini hayata geçirerek finansal okuryazarlığın 2014-2015 eğitim-öğretim dönemi itibarıyla Türkiye’de ilk kez müfredata girmesini sağladık.

  Projeyle 6-14 yaş aralığındaki 11 milyon çocuğa sanat dersleri aracılığıyla ulaşarak finansal okuryazar bir nesil yetiştirilmesine katkı sağladık.

  TEB ve Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü:

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’e bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile 2015 yılında hayata geçirdiğimiz “Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi” kapsamında Türkiye genelinde yer alan Halk Eğitim Merkezleri’nde ücretsiz finansal okuryazarlık eğitimlerini gerçekleştirdik. Proje ile 161 formatörümüz, 1000 öğretmen finansal okuryazarlık konusunda eğitmenlik sertifikası alarak finansal okuryazarlık konusunda birer uzman haline geldi ve Halk Eğitim Merkezleri’nde kursiyerlere ve katılımcılara danışmanlık verilmesi sağlandı. Gerçekleştirilen proje ile 3 yılda 5 milyon bireyin finansal okuryazar olmasını sağladık. 

  TEB ve Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü:

  Eylül 2016’da Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile Mesleki ve Teknik liselerde 1.2 milyon öğrencinin bankacılık ve muhasebe derslerine finansal okuryazarlığı entegre ederek ücretsiz eğitim almalarını sağladık. 2 yılın sonunda başarıyla tamamlanan projenin ardından protokol süremizi 1 yıl daha uzattık.

  Sayfa içeriğini puanla