Kredi Garanti Fonu İşbirliği

  Paylaş

  KOBİ’lere uygun kredi çözümleri Kredi Garanti Fonu Desteği ile TEB’de... 


  İster nakit akışınızı düzenlemek, ister işletme ya da yatırım sermayesi ihtiyacınızı karşılamak için, Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (PGS) kapsamında “Kredi Garanti Fonu” (KGF) kefaleti ile krediniz TEB’de !
  Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliği ile teminat yetersizliğini finansmana erişimin önünde bir engel olmaktan çıkarıyoruz. KOBİ’lerimize kefil olmak suretiyle hem KOBİ’lerimizin nakit akış sıkıntılarına daha hızlı çözüm üretiyor, hem de uygun koşullarda kredilendirme imkanı sunuyoruz.


  Kredi Garanti Fonu (KGF) Kredisi Özellikleri

  Kefalet Tutarı en fazla 12.000.000 TL olup, kredi tutarının %90'ı oranındadır.KOBİ’ler, PGS ile kullanılacağı ticari taksitli kredilerin ödemesiz dönemi en fazla 12 ay, vadesi ise en az 6 ay, en fazla 60 aydır.İhracatçı KOBİ’lerin Portföy Garanti Sistemi ile kullanılacağı ticari taksitli kredilerin vadesi en az 6 ay, en fazla 60 aydır ve kefalet oranı %100’dür.İhracatçı KOBİ’ler, PGS aracılığıyla Eximbank’a yönelik kredi temini için 60 ay vadeye kadar teminat mektubu şeklinde de kefalet talebinde bulunabilir.

  Detaylı bilgi için size en yakın TEB Şubesine başvurabilirsiniz.


  Sayfa içeriğini puanla