Dijital Finansal Okuryazarlık

Dijital Finansal Okuryazarlık
  Paylaş

  Hayatımıza giren yeni nesil finansal teknolojiler ve dijital  platformlar aracılığıyla fintech girişimlerinin sunduğu hizmetlerle yakın zamanda farklı bir finansal dünyada yaşıyor olacağız. Hepimizin çokça duyduğu, blockchain ve buna bağlı teknolojiler bizlere yeni bir finansal okuryazarlık çağının çok da uzak olmadığını söylüyor.  

  Bu değişim ışığında TEB Aile Akademisi ile finansal bilinci yüksek yeni nesillerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ekim 2018’de üniversite gençlerine yönelik Dijital Finansal Okuryazarlık eğitimleri vermeye başladık. Konusunda uzman bir eğitmen tarafından verilen eğitimlerde; Blockchain dünyası, yeni nesil finansal yöntemler ve kodlamanın temelleri hakkında bilgi veriyoruz.

  2018 yılı içerisinde 20 yi aşkın üniversite verilecek birebir eğitimler ile yaklaşık 5.000, online içerikler ile 250.000 öğrenciyi yeni nesil finansal teknolojiler hakkında bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Eğitimler ücretsiz olup, talep eden tüm üniversitelerde verilebilmektedir.

  TEB Aile Akademisi, Dijital Finansal Okuryazarlık Eğitimleri için tebaileakademisi@teb.com.tr adresine e-posta göndererek detaylı bilgi alabilir, ücretsiz eğitim talebinde bulunabilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla