Engelsiz Bankacılık

engelsiz_bankacilik
  Paylaş

  Türk Ekonomi Bankası, bankacılık hizmetlerine erişimin önündeki engelleri kaldırarak engelli müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolaylıkla yapabilmelerini hedeflemektedir. Bu kapsamda Bankamızla çalışmak isteyen yeni müşterilerimiz veya Bankamızla çalışan ve en az %40 engellilik durumu olan müşterilerimiz, engellilik durumunu belirten belgelerle şubelerimiz, CEPTETEB İnternet Şubesi, www.teb.com.tr üzerinden başvurulması halinde, aşağıdaki hizmetlerden öncelikli/ücretsiz olarak yararlandırılmaktadır.

  • Şubelerimizdeki TEBMatik numaralandırma sisteminden öncelikli numara alınabilmesi
  • Çağrı Merkezimiz sesli yanıt sisteminde önceliklendirilerek direk müşteri temsilcisine bağlanabilme opsiyonu
  • Görme engelli müşterilerimiz için sesli yanıt sistemi tuşlama sürelerinin daha uzun tutulması
  • Diğer banka ATM’lerinden banka kartı ve kredi kartı ile gerçekleştirilen bakiye sorgulamak, para çekmek, para yatırmak, kredi kartı borcu sorgulamak ve kredi kartı borcu ödemek için, yurt içinde kurulu tüm ATM’leri herhangi bir ek masraf ve ücrete tabi olmadan gerçekleştirilebilmesi

  Diğer yandan, Bankamız şubelerinin ve diğer hizmet kanallarının “Engelsiz Bankacılık” konseptinde hizmet verebilmesine yönelik çalışmalarımız 2014 yılından itibaren aralıksız sürmektedir.

  Yukarıda belirtilen hak / hizmetlerden 70 yaş ve üzeri olan tüm müşterilerimiz de herhangi bir bildirim yapılmasına gerek kalmadan faydalanabilirler.


  Sayfa içeriğini puanla