Küçük İşletme Girişimcileri İçin

Küçük İşletme Girişimcileri İçin
  Paylaş

  İmalat, ticaret, hizmet sektöründe yer alacak şekilde kafe, lokanta, atölye, imalathane, mağaza açma gibi geleneksel bir iş kurma hazırlığında ve işletme kuruluş tarihi 1 yılı geçmeyen tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının yanındayız.

  Küçük işletme girişimcilerinin kredilendirme değerlendirmesi, girişimcinin mali verilerine göre değil iş planlarına göre yapılmaktadır.

  Küçük işletme girişimcilerinin yararlanabileceği finansman fırsatları: 

  Taksitli Ticari Kredi:

  Başta yatırım ihtiyaçları olmak üzere girişiminizin  tüm ihtiyaçları için kullanabileceğiniz kredidir. 

  Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre 50.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir.) 100.000 TL’ye kadar teminatlı 

  Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

  Vadesi: 36 aya varan vade

  KGF Teminatlı Girişimci Kredisi: 

  TEB & KGF İşbirliğiyle küçük bir işletme açacak girişimcilerin 100.000 TL’ye kadar teminatsız kullanabileceği kredidir.

  Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre teminat göstermeden 100.000 TL’ye kadar 
  Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.
  Vadesi: 60 aya varan vade

  Teminat Mektubu

  KOSGEB’den alınabilecek hibe/destek tutarı için KOSGEB’e verilmek üzere veya mal alımı için ana firmaya verilmek üzere kullanabilecek teminat mektubu.

  Kredi Tutarı: Projenizin ihtiyacına göre 50.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir.) 100.000 TL’ye kadar teminatlı 
  Vadesi: 12 ay 

  Şirket Kredi Kartı

  Firmanızın harcamalarında nakit yerine kullanabilecek kredi kartıdır. 

  Spot Krediler

  Faiz oranı kullanım tarihinde belirlenerek sabitlenmektedir ve vade sonuna kadar aynı kalmaktadır. Faiz ve anapara tahsilatı vade sonunda gerçekleştirilir. Kredi vadesi haftalık, aylık ve hatta günlük olarak belirlenebilir. 

  Ödeme Şekli: Belirlenen vadesinde tek ödeme.
  Vadesiz: 12 aya kadar vade

  Rotatif Krediler

  Rotatif Türk Lirası Krediler, firmaların ticari faaliyetleri sırasında çeşitli nedenlerle gereksinim duydukları (hammadde alımı ve üretim giderleri vb.) kısa süreli finansmanın sağlanması amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kredinin vadesi piyasa koşullarına göre belirlenmektedir.

  Kredili Mevduat Hesabı

  Girişimcinin Kredili Mevduat Hesabı varsa, vadesiz mevduat hesabında kaynak olmasa dahi fatura, çek, vergi, SSK gibi ödemelerini yapabilir, nakit ihtiyaçlarını ek bir prosedüre gerek kalmadan karşılayabilir.

  Böylece çeklerin tahsil edilemediği ya da havale/EFT gecikmesi sebebiyle yapılamayan ödemeler adına yaşanan sorunlar ortadan kalkar.Hesaba ödeme yapıldığında kredi otomatik olarak kapanır, faiz ise kullanılan gün kadar süre için ay sonunda hesaplanarak tahsil edilir.

  Taşıt Kredisi

  Taşıt alımları için kullanılabilecek kredi.
   
  Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde geri ödeme imkanı
  Vadesi: 48 aya kadar vade

  Girişimci Hizmet Paketi

  Geleneksel bir iş kurma hazırlığındaki  girişimciler, TEB’de hesap açıldığı andan itibaren 6 ay için sadece 15 TL karşılığında aşağıdaki hizmetleri, belirtilen süreler boyunca ek bir ücret ödemeden kullanabilmektedir.


  Hizmet Adet Süre
  EFT (Tüm Kanallardan) 30 6 ay
  Havale (Tüm Kanallardan) 30 6 ay
  Şirket Kredi Kartı Aidatı Sınırsız 12 ay
  Hesap Kesim Ücreti 6 ay
  Pratik Haberci 1 1 ay

  * Banka, kredi taleplerini, bankacılık mevzuatı ile kendi mevzuatında belirtilen esaslar ve usuller çerçevesinde değerlendirecek olup yapacağı değerlendirme sonucunda uygun gördüğü başvuru sahiplerine kredi verme hakkını saklı tutar. Bu konuda Banka tek karar vericidir. Tüm vade, tutar ve faiz oranları konusunda en güncel bilgileri şubelerimizden edinebilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla