Franchise Girişimcileri İçin

Franchise Girişimcileri İçin
  Paylaş
  Başta teknoloji olmak üzere Bilişim, Yazılım, İnternet, E-Ticaret, Elektrik/Elektronik, Mühendislik, konularında mobil uygulamalar, dijital oyun ve çeşitli online projeler geliştirmekte olan tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının yanındayız.

  Kredilendirme süreçleri girişimcilere özel olarak kurgulanarak  finansman taleprleri girişimcilerin kredileri mali verilerine göre değil, iş planı ve nakit akışı değerlendirmesi ve iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre değerlendirilmektedir.

  Franchise girişimcilerinin yararlanabileceği finansman fırsatları: 

  Taksitli Ticari Kredi:

  Başta yatırım ihtiyaçları olmak üzere girişiminizin  tüm ihtiyaçları için kullanabileceğiniz kredidir. 

  Kredi Tutarı: Projenizin ihtiyacına göre 125.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir), 350.000 TL’ye kadar teminatlı. 
  Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı
  3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.
  Vadesi: 36 aya varan vade

  KGF Teminatlı Franchise Girişimci Kredisi: 

  TEB & KGF İşbirliğiyle franchise alacak girişimcilerin 200.000 TL’ye kadar teminatsız kullanabileceği kredidir.

  Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre teminat göstermeden 200.000 TL’ye kadar kullanılabilmektedir.
  Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.
  Vadesi: 60 aya varan vade

  Teminat Mektubu

  Franchise alacağınız ana firmaya verilmek üzere kullanabileceğiniz teminat mektubudur.
   
  Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre 125.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir), 350.000 TL’ye kadar teminatlı kullanabilirsiniz.
  Vadesi: 12 ay  

  Şirket Kredi Kartı

  Firmanızın harcamalarında nakit yerine kullanabileceğiniz kredi kartıdır. 

  Spot Krediler

  Faiz oranının kullanım tarihinde belirlenerek sabitlenmektedir ve vade sonuna kadar aynı kalmaktadır. Faiz ve anapara tahsilatı vade sonunda gerçekleştirilir. Kredi vadesi haftalık, aylık ve hatta günlük olarak belirlenebilir. 

  Ödeme Şekli: Belirlenen vadesinde tek ödeme
  Vadesiz: 12 aya varan vade

  Rotatif Krediler

  Rotatif Türk Lirası Krediler, firmaların ticari faaliyetleri sırasında çeşitli nedenlerle gereksinim duydukları (hammadde alımı ve üretim giderleri vb.) kısa süreli finansmanın sağlanması amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kredinin vadesi piyasa koşullarına göre belirlenmektedir.

  Kredili Mevduat Hesabı

  • Girişimcinin Kredili Mevduat Hesabı varsa, vadesiz mevduat hesabında kaynak olmasa dahi fatura, çek, vergi, SSK gibi ödemelerini yapabilir, nakit ihtiyaçlarını ek bir prosedüre gerek kalmadan karşılayabilir.
  • Böylece çeklerin tahsil edilemediği ya da havale/EFT gecikmesi sebebiyle yapılamayan ödemeler adına yaşanan sorunlar ortadan kalkar.Hesaba ödeme yapıldığında kredi otomatik olarak kapanır, faiz ise kullanılan gün kadar süre için ay sonunda hesaplanarak tahsil edilir.

  Taşıt Kredisi

  İşletmelerin kullanımı için taşıt alımlarında kullanılabilecek kredi.  

  Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde geri ödeme imkanı
  Vadesi: 48 aya kadar vade

  Girişimci Hizmet Paketi

  Franchisegirişimcileri TEB’de hesap açıldığı andan itibaren 6 ay için sadece 15 TL karşılığında aşağıdaki hizmetleri, belirtilen süreler boyunca ek bir ücret ödemeden kullanabilmektedir.

  Hizmet Adet Süre
  EFT (Tüm Kanallardan) 30 6 ay
  Havale (Tüm Kanallardan) 30 6 ay
  Şirket Kredi Kartı Aidatı Sınırsız 12 ay
  Hesap Kesim Ücreti 6 ay
  Pratik Haberci 1 1 ay
  * Banka, kredi taleplerini, bankacılık mevzuatı ile kendi mevzuatında belirtilen esaslar ve usuller çerçevesinde değerlendirecek olup yapacağı değerlendirme sonucunda uygun gördüğü başvuru sahiplerine kredi verme hakkını saklı tutar. Bu konuda Banka tek karar vericidir. Tüm vade, tutar ve faiz oranları konusunda en güncel bilgileri şubelerimizden edinebilirsiniz.
  Sayfa içeriğini puanla