Pratik Hesap

Gün içinde sıklıkla hesabınıza nakit girişi veya hesabınızdan nakit çıkışı oluyorsa, bu hesap tam size göre.

Pratik Hesap olarak tanımlanan vadesiz TL hesabınızda bulunan bakiyenin, nakit ihtiyaçlarınız için ayrılan tutar dışında kalan bölümü günlük olarak TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’na dönüştürülür ve bu hesaptan yapılacak tüm nakit çıkışları fon bozularak gerçekleştirilir.

Pratik Hesabınız olduğunda hesabınızdaki bakiyeyi değerlendirmek amacıyla yapılacak her bir fon alım-satım işlemi için ayrıca talimat vermenize gerek kalmaz, sistem otomatik olarak fon alım-satım işlemini gerçekleştirir.

Ayrıca Pratik Hesabınız, tüm borç işlemleriniz için (EFT, havale, otomatik ve düzenli ödemeler, yatırım işlemleri, çek ödemesi, kredi kartı ödemesi, sigorta ödemeleri, havale komisyonu, kiralık kasa ücreti, ATM’lerden nakit çekimleri, POS’lardan Banka Kartı ile yapılan harcamalar vb.) sistem üzerinden otomatik olarak fon bozarak ödemelerinizi sizin adınıza gerçekleştirir.

Pratik Hesap Vadesiz alt limiti hakkında bilgilendirme:

19.12.2018 tarihi itibariyle Pratik Hesaplarda yatırım fonunda değerlendirilmeyen vadesiz bakiye alt limiti 2.500 TL olarak güncellenecektir.

Vadesiz alt limiti 2.500 TL altında olan müşterilerimizin vadesiz bakiyesi 19.12.2018 tarihi itibariyle otomatik olarak 2.500 TL’ye tamamlanacak şekilde, fon bozumu yapılarak güncelleme yapılacaktır. 

  • Pratik Hesap ile günlük nakit ihtiyacınız için gereken ve yatırım fonunda değerlendirilmeyecek olan sabit bakiye tutarını minimum 2,500 TL ile maksimum 10,000 TL aralığında belirleyebilirsiniz. Bu tutar nakit olarak hesabınızda durur, TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu'na dönüştürülmez.
  • Hesabınıza her nakit girişi olduğunda, paranızı değerlendirmek için yeni bir talimat vermenize gerek kalmaz, günlük nakit ihtiyaçlarınız için ayırdığınız tutar hesabınızda bırakıldıktan sonra kalan bakiyeniz otomatik olarak TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu'na dönüştürülür. 
  • Ödemelerinizi takip etmeniz ve TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu bozmak için vakit ayırmanız gerekmez. Şubelerimizden ve ATM’lerden gerçekleştireceğiniz tüm nakit çekimleriniz, otomatik ve düzenli ödemeleriniz, kredi kartı ve bireysel kredi ödemeleriniz, çek ödemeleriniz, EFT/havale işlemleriniz, TEB Banka Kartı ile mağazalardan gerçekleştireceğiniz alışverişler için Pratik Hesabınız otomatik olarak fon bozar ve işleminizi gerçekleştirir.
  • TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu'nda değerlendirilen birikiminiz hesabınızda yatırım fonu olarak gözükecektir. Pratik Hesabınızda bulunan yatırım fonlarınızı tüm ödemeleriniz ve nakit ihtiyaçlarınız için nakde çevirerek 7 gün 24 saat boyunca,  tüm TEB ATM'lerimizden, 444 0 666 TEB Telefon Şubesi  ve TEB İnternet Şubesi'nden kullanabilirsiniz.
  • Pratik Hesabınızda yeteri kadar paranız ve TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu olmadığı durumlarda, Kaynak Hesabı var ise işleminiz Kaynak Hesap limitiniz kullanılarak gerçekleştirilir. Kaynak Hesap limitinizin sadece otomatik fatura ödemeleriniz için kullanılmasını istiyorsanız Faturalı Kaynak Hesabı açtırabilirsiniz.

Pratik Hesap ile ilgili detaylı bilgi almak ve Pratik Hesap açtırmak için  TEB Internet Şubemizi ziyaret edebilir,  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi arayabilir ya da Şubenize başvurabilirsiniz. 

Sayfa içeriğini puanla