Pratik Hesap

Gün içinde sıklıkla hesabınıza nakit girişi veya hesabınızdan nakit çıkışı oluyorsa, bu hesap tam size göre.

Pratik Hesap , TL hesabınıza para girişi olduğunda veya maaşınız TEB’deki vadesiz hesabınıza yattığında, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan, hesabınızdaki para ile TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu alan, tüm nakit çıkışlarını otomatik olarak fon bozarak gerçekleştiren, hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlayan bir hesaptır.

Pratik Hesap sahibi olursanız, hesabınızdaki bakiyeyi değerlendirmek için talimat vermenize ve hesabınızdan gerçekleştireceğiniz otomatik ve düzenli ödemeleri, çek ödemelerini, EFT/havale işlemlerini, kredi kartı ve bireysel kredi ödemelerinizi takip etmenize gerek kalmaz. Bunları Pratik Hesabınız sizin yerinize yapar.

Pratik Hesap Vadesiz alt limiti hakkında bilgilendirme:

11.02.2021 tarihi itibariyle Pratik Hesaplarda yatırım fonunda değerlendirilmeyen vadesiz bakiye alt limiti 5.000 TL olarak güncellenecektir.

Vadesiz alt limiti 5.000 TL altında olan müşterilerimizin vadesiz bakiyesi 11.02.2021 tarihi itibariyle otomatik olarak 5.000 TL'ye tamamlanacak şekilde, fon bozumu yapılarak güncelleme yapılacaktır.

  • Pratik Hesap ile günlük nakit ihtiyacınız için gereken tutarı belirleyebilirsiniz. Bu tutar nakit olarak hesabınızda durur, TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu'na dönüştürülmez.
  • Hesabınıza nakit girişi olduğunda, paranızı değerlendirmek için talimat vermenize gerek kalmaz, günlük nakit ihtiyaçlarınız için ayırdığınız tutar hesabınızda bırakıldıktan sonra kalan bakiyeniz otomatik olarak TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu'na dönüştürülür. 
  • Ödemelerinizi takip etmeniz ve TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu bozmak için vakit ayırmanız gerekmez. Şubelerimizden ve ATM’lerden gerçekleştireceğiniz tüm nakit çekimleriniz, otomatik ve düzenli ödemeleriniz, kredi kartı ve bireysel kredi ödemeleriniz, çek ödemeleriniz, EFT/havale işlemleriniz, TEB Banka Kartı ile mağazalardan gerçekleştireceğiniz alışverişler için Pratik Hesabınız otomatik olarak fon bozar ve işleminiz gerçekleşir.
  • TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu'nda değer kazanan paranızı, tüm ödemeleriniz ve nakit ihtiyaçlarınız için 7 gün 24 saat boyunca, tüm TEB ATM'lerimizden, 444 0 666 TEB Telefon Şubesi  ve TEB İnternet Şubesi'nden kullanabilirsiniz.
  • Pratik Hesabınızda yeteri kadar paranız ve TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu olmadığı durumlarda, Kaynak Hesabı var ise işleminiz Kaynak Hesap limitiniz kullanılarak gerçekleştirilir. Kaynak Hesap limitinizin sadece otomatik fatura ödemeleriniz için kullanılmasını istiyorsanız Faturalı Kaynak Hesabı açtırabilirsiniz.

Pratik Hesap ile ilgili detaylı bilgi almak ve Pratik Hesap açtırmak için TEB Internet Şubemizi ziyaret edebilir, 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi arayabilir ya da Şubenize başvurabilirsiniz. 

Sayfa içeriğini puanla