Taksitli DBS

  Paylaş

  Satışlarını taksitli yapmak isteyen ancak tahsilatını peşin almak isteyen şirketler için TEB'den yeni hizmet!

  Taksitli Doğrudan Borçlandırma Sistemini kullanarak TL, EUR ve USD faturaların girişini taksitli yapabilirsiniz. Bayi ve müşterileriniz tarafından faturalar taksitli olarak ödenirken, siz de TEB tarafından iskonto edilen alacaklarınızı peşin olarak tahsil edebilirsiniz.

  Taksitli Doğrudan Borçlandırma Sistemi

  Taksitli Doğrudan Borçlandırma Sisteminde bayi, distribütör ya da müşterilerinizden olan alacaklarınızı, şirket yetkiliniz tarafından faturalarınız için belirlenen taksit sayısının sisteme girilmesi ile taksitlendirebilirsiniz.

  İskontolu DBS

  Doğrudan Borçlandırma Sistemine girilen ileri vadeli TL, EUR ve USD faturalarınızı bankamıza temlik edebilir ve bu faturalara istinaden iskonto kredisi kullanabilirsiniz.

  İşlem Adımları:

  • İskonto talebi şubeye iletilir, şube gerekli onayları alır ve kredi koşullarını oluşturur.
  • Kurumsal İnternet Bankacılığı'ndan ya da manuel talimat hazırlayarak TL, EUR ya da USD faturalarınız için iskonto talebinde bulunulur
  • İskonto kredisi kullanımı talep edilen faturalar seçilerek bankaya temlik edilir.
  • Temlik sözleşmesi ve kredi talimatı sistemde otomatik olarak hazırlanır. Şirket yetkili imzaları tamamlanarak şubeye iletilir.
  • Taksitli alacaklarınız aynı gün hesabınıza geçilir. Tahsilat takip süreci tamamıyla TEB'e devredilir.

  Nakit yönetimi ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için nakit.yonetimi@teb.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 444 0 832 (TEB) numaralı telefonu arayarak nakit yönetimi yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla