Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi

Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi
  Paylaş

  Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi

  Bankamız ile Türk Eximbank arasında imzalanan protokol kapsamında «Kadın girişimci İhracat Destek Kredisi» ile kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyoruz.İhracat yapan kadın girişimcilerimiz, Bankamız aracılığıyla Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisine başvurduklarında başvurular Eximbank tarafından öncelikli değerlendirilecek ve YP kredilerde Eximbank tarafından 0,25 puan indirim sağlanacaktır.

  Protokol kapsamında kadın girişimci tanımına uygun olan işletmeler avantajlardan faydalanacaktır. Kadın girişimci kapsamı aşağıdaki şekildedir.

  • %50 veya daha fazla paya sahip ortağı kadın olan işletmeler
  • Kadın ortakların pay oranları toplamı %50 veya daha fazla olan işletmeler
  • Pay oranı %20-%49 arasında olan ortaklarından en yüksek paya sahip ortağı kadın olan işletmeler

  Kredi Detayları

  • TL kullandırımlar, firma başına maksimum 100.000 TL’ye kadar 360 gün vadede 2 taksitle kullandırılacaktır. TL krediden sadece KOBİ* tanımına giren firmalar faydalanabilir.
  • YP kullandırımlarda ise firma başına maksimum 500.000 EUR/USD ‘ye kadar 360 gün vadede 2 taksitle kullandırılacaktır. YP Krediden KOBİ* ve KOBİ* dışı firmalar faydalanabilir
  • Kredi faiz oranları ve komisyonlar Türk Eximbank internet sayfasında ilan edilen SÖİK faiz oranı/komisyonlarıdır. YP kredilerde ilan edilen faiz oranı üzerinden 0,25 puan indirim fırsatı sunulacaktır.
  • EXIMbank tarafından talep edilen gerekli evrak ve dokümanlara ulaşmak için tıklayınız.
  • Protokol süresi 31 Aralık 2019’dur. Bu tarihe kadar yapılacak başvurularda geçerlidir. Taraflar protokol kapsam ve süresinde değişiklik yapabilir.

  İhracat yapan kadın girişimcilerimiz krediye şubelerimiz aracılığı ile başvurabilir. Bankamız değerlendirmesinde olumlu sonuçlanan başvurular, nihai karar için Türk Eximbank’a sunulur.

  Başvurularınız için sizleri TEB Şubelerimize bekliyoruz.

  Sayfa içeriğini puanla