Bireysel Genç Girişimcilere TEB Desteği

Bireysel Genç Girişimcilere TEB Desteği
  Paylaş
  TÜBİTAK'ın Bireysel Genç Girişim (BiGG) Programı kapsamında 23 uygulayıcı kuruluştan biri olarak başvuruları kabul eden tek banka Türk Ekonomi Bankası (TEB) olarak iki yıl daha BiGG kapsamında girişimcilere destek vermeye devam edeceğiz.

  2015 yılında BiGG Programı'nın ilk döneminde desteklediği 15 girişimcinin 150'şer bin TL'lik hibelere ulaşmasını sağlayarak, programın yeni döneminde de girişimcileri destekledik. Geçen yıl toplam 1.400 başvurulardan birinci dönemde TÜBİTAK'a ilettiğimiz 30 iş planından 16'sı destek almaya hak kazanırken, ikinci dönemde ilettiğimiz 43 iş planından 24'ünün girişimcisi 150.000 TL'lik devlet desteği almaya hak kazandı. Böylece TEB olarak 2017 yılında verdiğimiz desteklerle en fazla girişimcinin BİGG kapsamında desteklenmesini sağlayan kurumların başında yer aldık ve toplamda 8.250.000 TL'lik hibenin girişimcilere ulaşmasını sağladık.

  Şimdi iki yıl daha uygulayıcı kuruluş olma hakkı kazandık ve bu rakamları çok daha yukarıları taşımayı hedefliyoruz.

  Daha fazla girişimciye iki yıl boyunca destek sunmaya, özel programlarla fikirlerini nasıl işe dönüştürebileceklerinden projelerini nasıl pazarlayacaklarına kadar her konuda yanlarında olup desteğimizi sunmaya devam edeceğiz. TÜBİTAK BİGG kapsamında girişim fikriniz ile hibe kazanmak ve hayallerinize ulaşmak için www.teblegirisim.com.tr adresinden başvurunuzu yapabilir, Türkiye'nin en yaygın girişim hızlandırma merkezleri olan TİM-TEB Girişim Evleri'ne danışabilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla