TEB Pratik Borsa

TEB Pratik Borsa
  Paylaş

  TEB ile Pratik Borsa şimdi iPad'de!

  Pratik Borsa ile birçok piyasa bilgisine erişebilir;  BIST'te hızlı, pratik bir biçimde alım-satım yapabilirsiniz.

  Pratik Borsa, gelişmiş grafik özellikleri hızlı ve pratik çözümleriyle yatırım yapmayı eşsiz bir tecrübeye dönüştürüyor. 


  iPad'inize uygulamayı hemen indirmek için tıklayın!

  iPhone'unuza uygulamayı hemen indirmek için tıklayın! 

  Android tabanlı akıllı cep telefonunuza uygulamayı hemen indirmek için tıklayın! 

  Android tabanlı tabletinize uygulamayı hemen indirmek için tıklayın!

  Sayfam:

  Takip etmek istediğiniz tüm sembolleri buradan seçip, kendi istediğiniz sıraya göre sıralayabilirsiniz.

  Piyasalar:

  Bu menü ile başta BIST, VIOP ve Serbest Piyasa bilgileri olmak üzere birçok piyasa ve kur bilgisine hızlıca erişebilirsiniz. 
  BIST'te En Çok Yükselen ve En Çok Düşen hisselerin bilgilerine erişebilirsiniz.

  Hesabım:

  İnternet Bankacılığı şifresi ile sisteme giriş yaparak, TEB’in sunduğu tüm kanallar aracılığıyla yaptıkları Hisse Senedi ve VIOP işlemlerini görüntüleyebilirsiniz. Hisse ve kontrat alış satış işlemlerini hızlı ve pratik olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  Ayrıca Portföyünüzün ve her bir hissenin anlık değer, maliyet ve Potansiyel Kar Zarar bilgisini  görebileceğiniz TEB Hesap Özetim safyası ile yatırımlarınızın güncel durumu ile ilgili detaylı bilgiye hızlı ve pratik biçimde sahip olabilirsiniz.
  Portföyümü Boşalt fonksiyonu ile tek bir hareketinizle portföyünüzden seçeceğiniz tüm hisse senetleri için BIST'te piyasa fiyatından satış emri iletebilirsiniz.

  Haberler:

  Haberler menüsü ile piyasalara yön veren tüm haberlere gerçek zamanlı olarak ulaşabilirsiniz.
  Aynı zamanda TEB Müşterileri kendileri için özel olarak hazırlanan “TEB Bülten” ve uzmanlar tarafından hazırlanan “Günlük Piyasa Yorumu” videosuna ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

  Diğer İşlemler:

  • Al-Sat menüsü ile Hisse ve VIOP alım satım işleminizi tek adımda hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. 
  • CEPTETEB ile TEB wap şubesine kolayca erişebilirsiniz.
  • ATM menüsü ile en yakın TEB’e (ATM veya Şube bilgisine) erişebilir. Şubelerimizi hızlıca arayabilirsiniz.
  • 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi ile irtibata geçebilirsiniz.

  Pratik Borsa uygulamasını hangi cihaz ve operatörler ile kullanabilirim?

  Pratik Borsa uygulamanısı iPhone, iPad, iPod touch ile Android tabanlı akıllı cep telefonlarınızda kullanabilirsiniz. (Uygulama iOS 3.2, Android 2.1 ve sonrası sürümler tarafından desteklenmektedir)

  Pratik Borsa uygulamasını kullanmak için ne yapmalıyım?

  Pratik Borsa ile piyasa bilgilerine anlık ve hızlı olarak erişebilmek için tek yapmanız gereken uygulamayı cihazınıza indirmektir. Pratik Borsa ile BIST alım satım işlemi yapabilmek için TEB’de yatırım  hesabı  açtırmanız yeterli olacaktır. (Uygulamayı cep telefonunuza indirmek için gereken data bağlantısı bağlı olduğunuz operatörün mobil bağlantı tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir. BIST'de alım satım işlemi yapabilmek için sisteme TEB İnternet Şubesi kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.)

  Pratik Borsa uygulamasına nasıl giriş yapabilirim?

  Uygulamaya ilk defa giriş yapmak için TEB İnternet Şubesi Kullanıcı Kodu/Adı ve Parola bilgilerinizin ardından sistemde tanımlı olan tek kullanımlık şifre yönteminiz (Tek Kullanımlık SMS Şifresi, Cep PratikŞifre, TEB Ekranlı Kart, Mobil İmza) ile ürettiğiniz şifreyi yeni acılan ekrana girmelisiniz. Sistem sizi dogruladıktan sonra daha sonraki girişlerinizde kullanmak üzere  6 haneli PIN kodunuzu belirlemenizi isteyecektir.

  Uygulama için daha önce PIN belirledim, uygulamaya nasıl giriş yapabilirim?

  Uygulamaya daha önce başarılı biçimde giriş yapmıs ve PIN belirlemiş kullanıcılara öncelikle PIN bilgilerini girecekler sonrasında TEB İnternet Şubesi kullanıcı kodu/adı ve parola bilgilerini girerek yatırım portföy bilgilerine ulaşabilirler.

  Pratik Borsa için belirlediğim PIN'i unuttum ne yapmalıyım?

  PIN kodunuz 3 hatalı giriş sonrasında kilitlenecektir. Uygulama üzerindeki Diğer/Ayarlar/ Reaktivasyon menüsü üzerinden yeni PIN belirleyebilirsiniz.

  TEB'de yatırım hesabı açabilmem için herhangi bir alt limit var mıdır?

  Türk Ekonomi Bankası'ında herhangi bir Yatırım Hesap Açılış alt limiti yoktur.

  Pratik Borsa uygulaması ücretli midir?

  Pratik Borsa uygulamasını indirmek ve piyasa bilgilerine erişmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. (Uygulamayı indirmek için gereken data bağlantısı bağlı olduğunuz operatörün Mobil Data Bağlantı Tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedi. Eşanlı Bilgi alınması durumunda  BIST tarafından belirlenen fiyat bedelleri geçerli olacaktır)

  Pratik Borsa ile BIST'de işlem yapabilir miyim?

  Pratik Borsa uygulamasına TEB İnternet Şubesi kullanıcı bilgileriyle giriş yapan müşterilerimiz hızlı ve pratik biçimde işlem yapabilirler.

  Pratik Borsa ile VIOP'ta işlem yapabilir miyim?

  TEB’de VIOP hesabı açmak için sözleşme imzalamak üzere en yakın şubemize başvurabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra Pratik Borsa uygulaması ile  VIOP işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Vadeli Piyasalarda kaldıraç oranları kaçtır?

  Vadeli işlem kontratlarında istenen teminat oranları ürün ve borsaya bağlı olarak değişiklik göstermekte olup teminatlarla ilgili tabloya internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Daha detaylı TEB Telefon Şubesinden sırasıyla 3, 1 ve 0’ı tuşlayarak alabilirsiniz.

  Veriler Eş-Anlı mıdır?

  Uygulamaya TEB İnternet Bankacılığı ile giriş yapmayan kullanıcılar için veriler en az 15 dakika gecikmelidir. Uygulamaya TEB İnternet Bankacılığı bilgileriyle giriş yapan kullanıcılar ise eşanlı Hisse Düzey 1 verilerine ulaşabilmek için paket satın almalıdır. Müşterilerimizin TEB İnternet Şubesi üzerinden BIST için Düzey 1+ ve Düzey 2 bilgileri almaları durumunda veriler eşanlı olarak sunulmaktadır.

  Sayfam Menüsüne nasıl enstrüman eklenir?

  Sayfam menüsüne girdikten sonra sol üst köşedeki "Düzenle" butonuna bastıktan sonra açılan yeni sayfadaki "+" sembolune tıklanır. Sonrasında acılan yeni sayfadaki alana sembol kodu girilerek ya da listeden istenilen enstrüman bulunur."Bitti" butonuna tıklanarak işlem tamamlanır.

  Sayfam Menüsünden nasıl enstrüman çıkarılır?

  Sayfam menüsüne girdikten sonra sol üst köşedeki "Düzenle" butonuna bastıktan sonra açılan yeni sayfada ilgili enstrümanın solundaki "-" sembolune tıklanır. Sayfada beliren "Sil" butonuna tıklanır."Bitti" butonuna tıklanarak işlem tamamlanır.

  Pratik Borsa ile hangi kanallardan yapılan işlemlerimi gözlemleyebilirim?

  TEB müşterileri, TEB Telefon Bankacılığı, TEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Bankacılık kullanıcıları üzerinden yapılan Hisse ve Kontrat işlemlerinizi  ve emirlerinizi Pratik Borsa ile gözlemleyebilirsiniz.

  Pratik Borsa üzerindeki Piyasa Bilgilerini gösteren kayan yazı bandını kaldırabilir miyim ?

  Diğer / Ayarlar/ Kayan Yazı alanından kayan yazı bandını gizleyebilirsiniz.

  Hatırlatıcı nedir? Nasıl kullanılır?

  Pratik Borsa uygulamasında istediğiniz enstrüman için (eşitse, büyükse, küçükse, büyük eşitse, küçük eşitse) şeklinde hatırlatıcalar kurabilirsiniz. Koşulun gerçekleşmesi durumunda sistem sizi otomatik olarak uyaracaktır. Tek yapmanız gereken herhangi bir Enstrümanın sayfasında iken sağ üst köşedeki ikona tıklayıp, açılan sayfada istediğiniz koşulu belirleyip, "Hatırlatıcıyı Ayarla" butonuna basmak.

  Emirlerimi nasıl gözlemleyebilirim?

  TEB müşterileri, TEB Telefon Bankacılığı, TEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Bankacılık kullanıcıları üzerinden yapılan Hisse ve Kontrat işlemlerinizi  ve emirlerinizi Pratik Borsa "Hesabım" menüsü altındaki "Hisse Emirlerim" başlığı altından gözlemleyebilirsiniz.

  Verdiğim Hisse Emirlerimi nasıl iyileştirebilirim?

  Pratik Borsa uygulaması içerisinde Hesabım / Hisse Emirlerim/ Bekleyen menülerine tıklayarak tüm bekleyen emirlerinizi listeleyebilirsiniz. Sonrasında ilgili emirinize tıklayarak emrinizi iyileştirebilirsiniz.

  Verdiğim Emri nasıl İptal edebilirim?

  Pratik Borsa uygulaması içerisinde Hesabım / Hisse Emirlerim/ Bekleyen menülerine tıklayarak tüm bekleyen emirlerinizi listeleyebilirsiniz. Sonrasında ilgili emirinize tıklayarak emrinizi iptal edebilirsiniz.

  Nasıl VIOP işlemi yapabilirim?

  TEB’de VIOP hesabı açmak için sözleşme imzalamak üzere en yakın şubemize başvurabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra Pratik Borsa uygulaması ile  VIOP işlemlerinizi Hesabım menüsü altındaki VIOP Alış ve Satış alanınıdan kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Merkez Bankası Kurları ne kadar zamanda güncellenmektedir?

  TCMB kurları günde bir defa 15:40 da TCMB tarafından güncellenmektedir.

  Sayfam'da yer alan sembollerin sıralamasını nasıl değiştirebilirim?

  Sayfam Menüsüne tıklayarak açılan yeni ekranda sol üste gösterilen "Düzenle" butonuna basınız. Listelenen sembolleri ilgili satırın en sağında bulunan alana basılı tutarak aşagıya ya da yukarıya taşıyabilirsiniz.

  BIST Hisse Düzey 1 verisi görmek için ne yapmalıyım?

  Uygulamaya TEB İnternet Bankacılığı bilgileriyle giriş yapan kullanıcılar ise eşanlı Hisse Düzey 1 verilerine ulaşabilmek için paket satın almalıdır.

  BIST Hisse Düzey 1 neleri içerir?

  Hisse bilgileri hacim ve lot bilgisi olmadan anlık olarak izlenebilir.

  BIST Düzey 1 + neleri içerir?

  Hisse bilgileri hacim ve lot bilgisi de dahil olmak üzere anlık olarak izlenebilir. Hisse Düzey 1 paket içeriğini kapsamaktadır.

  BIST Düzey 2 lisansı neleri içerir?

  Derinlikli hisse bilgileri hacim ve lot bilgisi de dahil olmak üzere anlık olarak izlenebilir. Hisse Düzey 1+ paket içeriğini kapsamaktadır.

  VIOP lisansı ne işe yarar?

  Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VIOP) işlem gören kontratlara ilişkin anlık veri takibi ve anlık derinlikli veri takibi lisanslarıdır.

  VIOP Düzey1+ Lisansı nedir?

  VIOP verilerinin anlık olarak takip edilebilmesini sağlayan lisanstır. Müşterilerimiz Pratik Borsa uygulamasına giriş yaparak anlık yüzeysel veriye ulaşabilirler.

  VIOP Kapsamlı Derinlik nedir?

  VIOP verilerinin anlık olarak yayınlandığı,  işlem gören VIOP kontratlarına ilişkin tüm  derinlik bilgisinin takip edilebildiği ve işlem gerçekleştiren aracı kurum dağılımlarının da izlenebildiği lisanstır.

  Kullanıcı Pratik Borsa yüklü olan cihazını değiştirirse ne yapmalıdır?

  Uygulamayı yeni cihazınıza indirmeniz yeterli olacaktır. Pratik Borsaya TEB İnternet Şubesi kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak BIST hisse ve kontrat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Hisse Düzey 1+, Hisse Düzey 2 ve VIOP Derinlik Lisans Haklarını nasıl satın alabilirim?

  TEB müşterileri TEB İnternet Şubesine giriş yaparak Yatırım / Piyasa Bilgileri Abonelikleri altından işlem yapabilirler. İnternet Şubesinden Lisans alındıktan sonra herhangi bir işlem yapılmadan otomatik olarak lisans Pratik Borsa içerisinde aktif olur.

  Aynı anda birden fazla mobil cihaz ile Pratik Borsa uygulamasına giriş yapabilir miyim?

  Güvenlik sebebiyle aynı anda birden fazla mobil cihaz üzerinden Pratik Borsa uygulamasına giriş yapılamamaktadır.

  TEB Hesap Özetim nedir?

  TEB Hesap Özetim, Pratik Borsa için özel olarak geliştirilmiş Portföy Bilgi ekranıdır. TEB Hesap Özetim sayfasında, hesabınızın BIST portföylerinin dağılımını grafik olarak gözlemleyebilir, portfoyünüzdeki hisse senetlerinin ya da kontratların yüzdesel dağılımını grafik üzerinden takip edebilisiniz. Ayrıca Portföyünüzün ve her bir hissenin  anlık değer, maliyet ve potansiyel kar zarar bilgisini görebileceğiniz yatırımlarınızın güncel durumu ile ilgili detaylı bilgiye hızlı ve pratik biçimde sahip olabilirsiniz.

  Portföyümü Boşalt nedir?

  Portföyümü Boşalt fonksiyonu ile portföyünüzden seçeceğiniz tüm hisse senetleri için BIST'ye piyasa fiyatından satış emri iletebilirsiniz. Satış işleminizin gerçekleştiği fiyat bilgisini İşlemlerim Menüsünden takip edebilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla