Marifetli Hesap

Marifetli Hesap tasarruf alışkanlıklarınızı değiştirecek!

Marifetli Hesap ile birikimlerinizin özel faiz oranları ile gecelik vadeli mevduatta günden güne büyüdüğünü görebilirsiniz. Dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik Düzenli birikim ve üstü biriksin programına dahil olarak birikimlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Günlük vadeli olarak çalışan hesap her gün anapara ve faizin değerlendirmesini sağlar.
 • TL Marifetli Hesap açtıran müşterilere 60 gün boyunca avantajlı hoş geldin faizi sunulmaktadır. Marifetli Döviz cinsi Hesaplarda da hoş geldin süresi 30 gündür.
 • Marifetli Hesap sıfır bakiyeli olarak açılabilir. Ancak, faiz geliri elde edebilmeniz için alt limit 2.000 TL, 1.000 USD/EUR/GBP, üst limit 2.000.000 TL/USD/EUR/GBP’dir.
 • Müşteriler farklı döviz cinslerinden açacakları her bir hesap için hoş geldin faizinden yararlanabileceklerdir. 
 • Hoş geldin faizi, TL tutarlar için 2.000 TL – 1.000.000 TL, diğer para birimlerinde ise 1.000 USD/EUR/GBP - 500.000 USD/EUR/GBP arası tutarlar için uygulanabilecektir.
 • Sadece Bireysel müşterilerimiz bu hesaptan faydalanabilmektedir. Her bir döviz (TL, EUR, USD, GBP) cinsinden müşteri başına sadece bir adet hesap açılabilmekte olup birden fazla hesap açılamamaktadır.
 • Hesap açılış tarihinden itibaren hoş geldin faiz dönemi başlamaktadır.
 • Marifetli Hesap açtırmak isteyen müşterinin vadesiz hesabı yok ise öncelikle vadesiz hesap açılışı yapılacaktır.
 • Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap bakiyesinin; Marifetli hesap bakiyesi 2.000-49.999 TL aralığındaysa minimum 3.000 TL, Marifetli hesap bakiyesi 50.000-249.999 TL aralığındaysa minimum 5.000 TL, Marifetli hesap bakiyesi 250.000-749.999 TL aralığındaysa minimum 7.500 TL, 750.000 TL - 1.000.000 TL aralığında ise 10.000 TL olması gerekmektedir.
 • Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap bakiyesi her gün 22.00’da kontrol edilecek olup; gerekli bakiyenin bulunmaması durumunda vadesiz hesap bakiyesinin yukarıda belirtilen tutarlara tamamlanması için Marifetli Hesap’tan otomatik aktarım yapılacaktır.
 • İstenilen sıklıkta hesaptan para çekme, hesaba para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, gece 04:00-05:00 saatleri arasında Marifetli hesaba erişilmemektedir. Bu saatler dışında tüm gün boyunca hesabınıza ulaşılabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi yapılabilir.
 • Marifetli Hesap için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
 • Marifetli Hesaplarda ücretsiz havale ve EFT koşulu;  ilgili Türk Lirası  ve döviz hesapta, faiz geliri  için gerekli minimum tutara sahip olan ve  asgari  10 (on) iş günü faiz geliri elde eden müşterilerimiz için geçerli olacaktır.
 • Türkiye’deki tüm TEB Şubeleri ve Çağrı Merkezi aracılığı ile Marifetli Hesap, CEPTETEB İnternet Şubesi ve Mobil Uygulaması üzerinden ise CEPTETEB Marifetli Hesap açabilirsiniz.
 • Tam gün çalışma saatlerinde 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ertesi iş günü valörüyle dikkate alınır. Yarım gün çalışma saatleri olan günlerde valör saati 11:00’dir.
 • Marifetli Hesap’larda kampanya kapsamında müşterilere verilebilecek maksimum faiz oranı güncel hoş geldin faiz oranından yüksek olamaz.
 • Hoş geldin kampanyası sonrasında vadesiz hesabında “Marifetli Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi” tuttuğu günler için ek faiz kazanacaktır. Ek faiz yapısı ve kazanma koşulları aşağıda yer almaktadır.

Vadesiz Hesap Ek Faiz Yapısı ve Kazanma Koşulları:

 • Ek faiz hoş geldin dönemi sonrasında koşulların sağlanması durumunda uygulanmaktadır. 
 • Marifetli Hesap’a bağlı vadesiz hesap’ın bakiyesi her gün 22.00’da kontrol edilecek olup; vadesiz hesap’ta faiz tablosunda belirtilen “Marifetli Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi”nin bulunmaması durumunda vadesiz hesap bakiyesinin belirtilen tutara tamamlanması için Marifetli Hesap’tan aktarım yapılacaktır.
 • Yapılan aktarımın ardından 00:00 – 06:00 saatleri arasında Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap bakiyesinin “Marifetli Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi” tutarının altına düşmemesi ve vadesiz mevduat bakiyesinin 1 iş günü hesapta kalmasını takip eden ilk iş gününde ek faiz ödemesi yapılacaktır.

Üstü Biriksin Programı:

Üstü Biriksin programı banka kartından POS cihazı aracılığıyla yapacağınız harcamalar belirleyeceğiniz bir katsayı tutarına ve onun katlarına tamamlanır ve geriye kalan tutar aynı gün içinde Marifetli Hesap’ aktarılır. Böylelikle banka kartından yaptığınız alışverişlerle de küçük de olsa birikim yapma imkanı elde edersiniz.

 • Üstü Biriksin Programı ile TEB Banka Kartı’ndan POS cihazı aracılığıyla yapılacak harcamalar, müşterinin belirleyeceği bir katsayı tutarına (1TL, 2.5TL ve 5 TL) ve onun katlarına tamamlanır ve geriye kalan tutar aynı gün içinde Marifetli Hesap’a aktarılır.
 • Banka kartından yapılan para yatırma, para çekme işlemleri dahil değildir.
 • Üstü biriksin programı sadece TL Marifetli Hesaplar için geçerlidir.
 • Üstü biriksin programına şubelerimizden yapılan hesap açılışı sırasında üstü biriksin talimat alanını tıklayarak dahil olabilir, dilediğiniz zaman programı şube ve bireysel internet bankacılığı aracılığı ile iptal edebilirsiniz.

Düzenli Birikim Programı:

 Düzenli Birikim Programı ile belirleyeceğiniz hesaptan aylık olarak Marifetli Hesap’a düzenli birikim yapabilirsiniz.

 • Düzenli Birikim Programı ile belirleyeceği hesaptan aylık olarak Marifetli Hesap’a düzenli birikim yapılabilmektedir.
 • Düzenli birikim belirtilen tarihte hesapta yeterli bakiye olması halinde gerçekleşecektir.
 • Düzenli ödeme tarihinin tatil günü olması durumunda, düzenli birikim ödemesi bir sonraki iş günü yapılacaktır.

30+30+30 Toplam 90 Güne Kadar Marifetli Hoş Geldin Kampanyası (Kampanya 22.08.2021 tarihinde bitmiştir.)

Kampanya Detayları

01.08.2021 -22.08.2021 tarihleri arasında ilk kez TL Marifetli hesap açacak müşterilerimize özel, Marifetli hesapta 30+30+30 gün toplam 90 güne kadar güncel hoş geldin faiz oranı sunuyoruz.

Müşterilerimiz aşağıda detayları bulunan 3 koşuldan en az 1 tanesini ilk 30 günlük hoş geldin dönemlerinde yerine getirmeleri durumunda, 31. günlerinde otomatik olarak 2. Hoş geldin dönemine girerek, toplam 60 gün boyunca; 2. Hoş geldin dönemlerinde aşağıda detayları bulunan 3 koşuldan en az 1 tanesini yerine getirmeye devam etmeleri durumunda 3. Hoş geldin dönemine girerek toplam 90 gün boyunca hoş geldin faiz hakkından yararlanabilecekler.

Kampanya sadece 01.08.2021 -22.08.2021 tarihleri arasında ilk kez TL Marifetli Hesap açacak müşterilerimiz için geçerlidir. Müşterilerimiz aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri durumda, otomatik olarak kampanyadan faydalanacaklardır. Ayrıca bir katılım yapılmasına gerek yoktur.

Koşullar:

Müşterilerimizin aşağıda belirtilen 3 koşuldan herhangi 1 tanesini ilk ve ikinci 30 günlük hoş geldin dönemlerinde eksiksiz olarak sağlaması gerekmektedir.

 1. Banka Kartı Harcaması: 30 günlük Hoş geldin dönemi boyunca Banka kartı ile toplamda minimum 750 TL’lik POS harcaması
 2. Kredi Kartı Harcaması: 30 günlük Hoş geldin dönemi boyunca Kredi kartı son ekstre tutarının minimum 3.000 TL olarak gerçekleşmesi
 3. Fatura Ödeme Talimatı: 01.08.2021 tarihinden itibaren yeni bir otomatik fatura ödeme talimatının verilmesi ve hoş geldin döneminin sonuna kadar söz konusu faturanın ödemelerinin düzenli olarak gerçekleşmesi (Kampanyadan faydalanabilmek için otomatik fatura ödeme talimatının 90 günlük süre boyunca iptal edilmemesi ve otomatik ödemelerin düzenli olarak gerçekleşmesi gerekmektedir.)

Müşterilerimiz yukarıda belirtilen 3 koşuldan en az 1 tanesini ilk 30 günlük dönemlerinde eksiksiz olarak yerine getirmeleri durumunda, 31. günlerinden itibaren, Bankamız güncel hoş geldin faiz oranından 30 gün daha faydalanacaklardır. 2. Hoş geldin dönemlerinde yukarıda belirtilen 3 koşuldan en az 1 tanesini yerine getirmeye devam etmeleri durumunda 61. günlerinde Bankamız güncel hoş geldin faiz oranından 30 gün daha faydalanarak toplamda 90 gün hoş geldin faizi kazanacaklardır.

Kampanyadan faydalanan müşterilerimiz, kampanyadan faydalanmaya başladığı tarihte bankamız güncel hoş geldin faiz oranını alacaklardır ve 30 gün boyunca aynı orandan faydalanacaklardır, bir sonraki hoş geldin dönemi başlayana dek, faiz değişikliklerinden etkilenmeyeceklerdir.

İlk 30 günlük hoş geldin döneminde koşulları yerine getiren ancak 2. 30 günlük hoş geldin döneminde koşulları yerine getirmeyen müşterilerimiz toplamda 60 gün hoş geldin hakkından faydalanacaklardır. 3. 30 günlük hoş geldin döneminden faydalanamayacaklardır.

İlk 30 günlük hoş geldin döneminde koşulları yerine getirmeyen müşterilerimizin kampanyası otomatik olarak iptal olacaktır.

Genel Koşullar;

 • Her müşterinin kampanyadan 1 kere yararlanma hakkı bulunmaktadır.
 • Kampanya sadece Türk Lirası Marifetli Hesapları kapsamaktadır. Global Genç Hesaplar kampanyaya dahil değildir.
 • TL CEPTETEB Marifetli Hesaplar kampanyaya dahildir.
 • Ek kredi kartlarından yapılan  harcamalar ile ek kredi kartlarından verilen otomatik fatura ödeme talimatları geçerli değildir.
 • Kampanya 22.08.2021 tarihine kadar geçerlidir.
 • TEB Kampanya koşullarında, hoş geldin dönemi ve faiz oranlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Yukarıda belirtilen tutar aralıkları, Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap’ta gerekli vadesiz mevduat bakiyesinin bulunması durumunda Marifetli hesapta bulunan tutarı ifade eder. Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap’ta gerekli vadesiz mevduat bakiyesi yok ise, sistem tarafından vadesiz hesaba saat 22:00’de yapılan otomatik aktarım sonrası Marifetli hesapta bulunan tutarı ifade eder.
 • Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap’ta hem hoş geldin döneminde hem de devam faizi döneminde belirtilen bakiyenin bulunması gerekmektedir. Ancak, ek faiz sadece hoş geldin dönemi sonrasında koşulların sağlanması durumunda uygulanmaktadır.

Marifetli Hesap TL Hoş Geldin Üst Limit Değişikliği

22.10.2021 tarihi itibariyle Hoş geldin TL faizi alınabilecek azami tutar 500.000 TL’den 1.000.000 TL’ye yükseltilmiştir. 1.000.000 TL hoş geldin faiz kazanımı üst limiti sadece 22.10.2021 itibarıyla ilk kez TL Marifetli Hesap açacak müşterileri kapsamaktadır. 22.10.2021 öncesi TL Marifetli Hesap açan müşteriler için hoş geldin üst limiti 500.000 TL’dir.

TL Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap alt limit tutar değişikliği hakkında bilgilendirme:

04.01.2021 tarihi itibarıyla TL Marifetli Hesap’a ek faiz verilebilmesi için bağlı Vadesiz Hesap’ta bulundurulması gereken bakiye alt limit tutarları güncellenecektir. 28.12.2020 itibarıyla TL Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap bakiyesinin; Marifetli Hesap bakiye aralığı 2.000-49.999 TL için minimum 3.000 TL, Marifetli Hesap bakiye aralığı 50.000-249.999 TL için minimum 5.000 TL, Marifetli Hesap bakiye aralığı 250.000-749.999 TL için minimum 7.500 TL, Marifetli Hesap bakiye aralığı 750.000 TL-1.000.000 TL için minimum 10.000 TL olması gerekmektedir.

04.01.2021 tarihinden geçerli olmak üzere TL Marifetli Hesap bakiyesi 2.000-1.000.000 TL arasında bulunan müşterilerimizin, TL Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap’larında yeterli bakiye bulunmaması durumunda, sistem tarafından saat 22:00’de Vadesiz Hesap bakiyesi, TL Marifetli Hesap’tan otomatik aktarım ile yukarıda belirtilen alt limit tutarlarına tamamlanacaktır. 

Marifetli Hesabı olup, vadesiz hesap İlişiği olmayan müşterilerimizin dikkatine;

28.12.2017 tarihinden geçerli olmak üzere, Marifetli Hesap ürününüzü ek faiz olanakları ile kullanmaya devam edebilmeniz için Marifetli Hesap’ınıza bağlı vadesiz bir hesabınız bulunması gerekmektedir. Bu sebeple, Marifetli Hesap’ınız mevcut TL vadesiz mevduat hesabınız ile ilişkilendirilecektir. Eğer mevcutta bir vadesiz hesabınız yok ise vadesiz hesap açılışı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ek faiz avantajından yararlanabilmeniz için TL vadesiz hesabınızda bulunması gereken asgari tutar 2.500 TL’dir. Marifetli Hesabınızda 4.500 TL ve üzeri bakiye bulundurmanız halinde vadesiz hesabınıza aktarım sistem tarafından otomatik yapılmaktadır.

Marifetli Hesap’a bağlı vadesiz hesapta otomatik ödemelerinizi ve diğer nakit akış işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap alt limit değişikliği hakkında bilgilendirme:

28.05.2018 tarihi itibariyle 250.000 – 750.000 TL arası Marifetli Hesap bakiyeleri için bağlı Vadesiz Mevduatlarda ek faiz verilebilmesi için bulundurulması gereken bakiye alt limit tutarı 5.000 TL olarak güncellenecektir. 28.05.2018 tarihinden geçerli olmak üzere Marifetli hesap bakiyesi 250.000 – 750.000 TL arasında bulunan müşterilerimizin, Marifetli hesaba bağlı Vadesiz hesaplarında yeterli bakiye bulunmaması durumda, sistem tarafından saat 22:00’de Vadesiz hesap bakiyesi, Marifetli Hesap’tan otomatik aktarım ile 5.000 TL’ye tamamlanacaktır. 

Marifetli Hesap açılışları hakkında bilgilendirme:

20.11.2018 tarihinden itibaren açılacak olan Marifetli Hesaplarda hoş geldin süresi 45 gün olacaktır.

Marifetli Hesabında 2.000 TL altı bakiyesi bulunan müşterilerimizin dikkatine:

28.12.2018 tarihi itibariyle TL Marifetli hesabınızda faiz kazanımı olmayan 2.000 TL altı bakiyeniz var ise, otomatik olarak Marifetli Hesabınıza bağlı vadesiz hesabınıza aktarılacaktır. 28.12.2018 tarihi itibariyle, 2.000 TL altı mevcut Marifetli bakiyenizi, bağlı vadesiz hesabınızda takip edebilirsiniz. 2.000 TL üstü Marifetli Hesap bakiyesi olan müşterilerimizin hesaplarında herhangi bir aktarım/değişiklik olmayacaktır. 

Marifetli Hesap’larda kampanya kapsamında müşterilere verilebilecek maksimum faiz oranı güncel hoş geldin faiz oranından yüksek olamaz.

Marifetli Hesap TL Hoş Geldin Üst Limit Değişikliği ve Vadesiz Hesap Bakiye Duyurusu:

30.05.2019 tarihi itibariyle Hoş geldin TL faizi alınabilecek azami tutar 750.000 TL’den 1.000.000 TL’ye yükseltilmiştir. 30.05.2019 tarihi itibariyle 750.000 TL – 1.000.000 TL bakiye arası Marifetli Hesap bakiyeleri için bağlı Vadesiz Mevduatlarda ek faiz verilebilmesi için bulundurulması gereken bakiye alt limit tutarı 7.500 TL olarak belirlenmiştir. 30.05.2018 tarihinden geçerli olmak üzere Marifetli hesap bakiyesi 750.000 TL – 1.000.000 TL arasında bulunan müşterilerimizin, Marifetli hesaba bağlı Vadesiz hesaplarında yeterli bakiye bulunmaması durumda, sistem tarafından saat 22:00’de Vadesiz hesap bakiyesi, Marifetli Hesap’tan otomatik aktarım ile 7.500 TL’ye tamamlanacaktır.

Marifetli Hesap TL Hoş Geldin Üst Limit ve Hoş Geldin Süresi Değişikliği Duyurusu:

19.08.2019 tarihi itibariyle Hoş geldin TL faizi alınabilecek azami tutar 500.000 TL olarak güncellenmiştir.

19.08.2019 tarihinden itibaren açılacak olan Marifetli Hesaplarda hoş geldin süresi 30 gün olacaktır.

Marifetli Hesap’tan yapılan EFT/Havaleler Hakkında;  

15/12/2019 tarihi itibariyle Marifetli Hesap’tan yapılan EFT/Havalelerde masraf muafiyetinden faydalanabilmeniz için, Marifetli Hesabınızda bulunan bakiyenin en az 10 (on) iş günü faiz geliri elde etmesi gerekmektedir.

Marifetli Hesap 30+ 30 Hoş Geldin Dönemi kampanyası hakkında bilgilendirme

Marifetli Hesap 30+ 30 Hoş Geldin Dönemi kampanyası 02.03.2020 tarihi itibariyle sona ermiştir.

Marifetli Hesap Hoş Geldin Süresi Değişikliği Duyurusu:

25.09.2020 tarihinden itibaren ilk kez açılacak olan TL Marifetli Hesaplarda hoş geldin süresi 90 gün olacaktır. 25.09.2020 tarihinden önce açılan TL hesaplarda ve tüm Döviz cinsi hesaplarda ise hoş geldin süresi değişmemiştir, 30 gündür. 

Marifetli Hesap Hoş Geldin Süresi Değişikliği Duyurusu:

30.12.2020 tarihinden itibaren ilk kez açılacak olan TL Marifetli Hesaplarda hoş geldin süresi 30 gün olacaktır. 25.09.2020 tarihinden 30.12.2020 tarihine kadar TL Marifetli hesap açan müşterilerimizin hoş geldin süresinde bir değişiklik bulunmamaktadır 90 gündür; 25.09.2020 tarihinden önce açılan TL hesaplarda ve tüm Döviz cinsi hesaplarda ise hoş geldin süresi değişmemiştir, 30 gündür. 30.12.2020 tarihi itibari ile açılan tüm marifetli hesapların hoş geldin süresi 30 gün olacaktır.

Marifetli Hesap Hoş Geldin Süresi Değişikliği Duyurusu:

23.08.2021 tarihinden itibaren ilk kez açılacak olan TL Marifetli Hesaplarda hoş geldin süresi 60 gün olacaktır. 30.12.2020 tarihinden 22.08.2021 tarihine kadar TL Marifetli hesap açan müşterilerimizin hoş geldin süresinde bir değişiklik bulunmamaktadır 30 gündür; 23.08.2021 tarihinden önce açılan TL hesaplarda ve tüm Döviz cinsi hesaplarda ise hoş geldin süresi değişmemiştir, 30 gündür.  

 

 


Sayfa içeriğini puanla