Marifetli Hesap

Marifetli Hesap tasarruf alışkanlıklarınızı değiştirecek!

Marifetli Hesap
  Paylaş

  Marifetli Hesap tasarruf alışkanlıklarınızı değiştirecek!

  Marifetli Hesap ile birikimlerinizin özel faiz oranları ile gecelik vadeli mevduatta günden güne büyüdüğünü görebilirsiniz. Dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ücretsiz EFT/Havale işlemleri, faiz geliri elde edebilmesi için gerekli tutarı marifetli hesabında bulunduran ve asgari 2 (iki) iş günü faiz geliri elde eden müşterilerimiz için geçerli olacaktır. Marifetli Hesap düzenli birikim programı ve üstü biriksin programına dahil olarak birikimlerinizi hızlandırabilir.

  Üstü Biriksin Programı Nedir?

  Üstü Biriksin programı banka kartından POS cihazı aracılığıyla yapacağınız harcamalar belirleyeceğiniz bir katsayı tutarına ve onun katlarına tamamlanır ve geriye kalan tutar aynı gün içinde Marifetli Hesap’ aktarılır. Böylelikle banka kartından yaptığınız alışverişlerle de küçük de olsa birikim yapma imkanı elde edersiniz.

  Düzenli birikim Programı Nedir?

  Düzenli Birikim Programı ile belirleyeceğiniz hesaptan aylık olarak Marifetli Hesap’a düzenli birikim yapabilirsiniz.

  Marifetli Hesabı olup, vadesiz hesap İlişiği olmayan müşterilerimizin dikkatine;

  28.12.2017 tarihinden geçerli olmak üzere, Marifetli Hesap ürününüzü ek faiz olanakları ile kullanmaya devam edebilmeniz için Marifetli Hesap’ınıza bağlı vadesiz bir hesabınız bulunması gerekmektedir. Bu sebeple, Marifetli Hesap’ınız mevcut TL vadesiz mevduat hesabınız ile ilişkilendirilecektir. Eğer mevcutta bir vadesiz hesabınız yok ise vadesiz hesap açılışı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  Ek faiz avantajından yararlanabilmeniz için TL vadesiz hesabınızda bulunması gereken asgari tutar 2.500 TL’dir. Marifetli Hesabınızda 4.500 TL ve üzeri bakiye bulundurmanız halinde vadesiz hesabınıza aktarım sistem tarafından otomatik yapılmaktadır.

  Marifetli Hesap’a bağlı vadesiz hesapta otomatik ödemelerinizi ve diğer nakit akış işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

  Özellikleri:

  • Günlük vadeli olarak çalışan hesap her gün anapara ve faizin değerlendirmesini sağlar.
  • Marifetli Hesap açtıran müşterilere üç ay boyunca avantajlı hoş geldin faizi sunulmaktadır.
  • Düzenli birikim ve üstü biriksin programına dahil olarak birikimlerinizi hızlandırabilirsiniz.
  • Sıfır bakiye ile Marifetli Hesap açılabilmektedir. Ancak,  2.000 TL, 1.000 USD/EURO/GBP üzeri birikimlerinizle faiz kazanabilirsiniz.
  • Müşteriler farklı döviz cinslerinden açacakları her bir hesap için hoş geldin faizinden yararlanabileceklerdir. 
  • Hoş geldin faizi, TL tutarlar için 2.000 TL -750.000 TL, diğer para birimlerinde ise 1.000USD/EUR/GBP- 500.000 USD/EUR/GBP arası tutarlar için uygulanabilecektir.
  • Sadece Bireysel müşterilerimiz bu hesaptan faydalanabilmektedir. Her bir döviz (TL, EUR, USD, GBP) cinsinden müşteri başına sadece bir adet hesap açılabilmekte olup birden fazla hesap açılamamaktadır.
  • Hesap açılış tarihinden itibaren hoş geldin faiz dönemi başlamaktadır.
  • Marifetli Hesap açtırmak isteyen müşterinin vadesiz hesabı yok ise öncelikle vadesiz hesap açılışı yapılacaktır.
  • İstenilen sıklıkta hesaptan para çekme, hesaba para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, gece 04:00-05:00 saatleri arasında Marifetli hesaba erişilmemektedir. Bu saatler dışında tüm gün boyunca hesabınıza ulaşılabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi yapılabilir.
  • Marifetli Hesap için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
  • Marifetli Hesaplarda ücretsiz havale ve EFT koşulu;  ilgili Türk Lirası  ve döviz hesapta, faiz geliri  için gerekli minimum tutara sahip olan ve  asgari  2 (iki) iş günü faiz geliri elde eden müşterilerimiz için geçerli olacaktır.
  • Yalnızca aktarma işlem(ler)ini içeren Marifetli Hesaplara bağlı vadesiz hesaplardan Hesap İşletim Ücreti alınmayacaktır. Aktarım işlem(ler)i dışında nakit akışı işlemleri (para yatırma, para transferi, fatura, kredi kartı ödemesi vb.) için kullanılan Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesaplardan “Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usül ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Hesap İşletim Ücreti tahsilatı yapılacaktır.
  • teb.com.tr ve tüm TEB Şubelerinden Marifetli Hesap açtırabilirsiniz.
  • Çalışma günlerinde saat 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
  • Düzenli Birikim Talimatı vererek Marifetli Hesabınız'da düzenli birikim yapabilirsiniz.
  • Hoş geldin kampanyası sonrasında vadesiz hesabında “Marifetli Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi” tuttuğu günler için ek faiz kazanacaktır. Ek faiz yapısı ve kazanma koşulları aşağıda yer almaktadır.

   

  Vadesiz Hesap Ek Faiz Yapısı ve Kazanma Koşulları:

  • Ek faiz tanışma kampanyası sonrasında koşulların sağlanması durumunda uygulanmaktadır.
  • Marifetli Hesap’a bağlı vadesiz hesap’ın bakiyesi her gün 22.00’de kontrol edilecek olup; vadesiz hesap’ta faiz tablosunda belirtilen “Marifetli Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi”nin bulunmaması durumunda vadesiz hesap bakiyesinin belirtilen tutara tamamlanması için Marifetli Hesap’tan aktarım yapılacaktır.
  • Yapılan aktarımın ardından 00:00 – 06:00 saatleri arasında Marifetli Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap bakiyesinin “Marifetli Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi” tutarının altına düşmemesi durumunda ek faiz ödemesi yapılacaktır.

   

  Üstü Biriksin Programı:

  • Üstü Biriksin Programı ile TEB Banka Kartı’ndan POS cihazı aracılığıyla yapılacak harcamalar, müşterinin belirleyeceği bir katsayı tutarına(1TL,2.5TL ve 5 TL) ve onun katlarına tamamlanır ve geriye kalan tutar aynı gün içinde Marifetli Hesap’a aktarılır.
  • Banka kartından yapılan para yatırma, para çekme işlemleri dahil değildir.
  • Üstü biriksin programı sadece TL Marifetli Hesaplar için geçerlidir.
  • Üstü biriksin programına hesap açılış sırasında üstü biriksin talimat alanını tıklayarak dahil olabilir, dilediğiniz zaman programı şube ve bireysel internet bankacılığı aracılığı ile iptal edebilirsiniz.

   

  Düzenli Birikim Programı:

  • Düzenli Birikim Programı ile belirleyeceği hesaptan aylık olarak Marifetli Hesap’a düzenli birikim yapılabilmektedir. Düzenli birikim belirtilen tarihte hesapta yeterli bakiye olması halinde gerçekleşecektir. Aksi belirtilmedikçe tatil günlerinde düzenli birikim ödemesi bir sonraki iş günü yapılacaktır.
  • Düzenli birikim belirtilen tarihte hesapta yeterli bakiye olması halinde gerçekleşecektir.
  • Düzenli ödeme tarihinin tatil günü olması durumunda, düzenli birikim ödemesi bir sonraki iş günü yapılacaktır.
   
  Sayfa içeriğini puanla