Kredili Mevduat Hesabı

Kredili Mevduat Hesabınız varsa, hesabınızda para olmasa dahi limit tutarınız dahilinde nakit para çekebilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı, hesabınızda para olmasa dahi limit tutarınız dahilinde nakit para çekebileceğiniz hesaptır.

Kredili Mevduat Hesabınız ile otomatik ve düzenli ödeme talimatı verdiğiniz fatura, kredi geri ödemeleri ve diğer ödemelerinizi gecikmeye düşmeden yapabilirsiniz. Ayrıca yurtiçinde bulunan tüm TEB ve diğer banka ATM’lerinden*; yurtdışında ise Visa, Plus, Maestro ve Cirrus amblemi bulunan tüm ATM'lerden dilediğiniz zaman para çekebilir ve banka kartınız ile Kaynak Hesap limitiniz dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı ile limitiniz dahilinde istediğiniz zaman, istediğiniz kadar, istediğiniz tutarda harcama yapabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabınızı kullandıktan sonra vadesiz hesabınıza yatan tutarlar ile hesabınızın eksi bakiyesi otomatik olarak kapanır. Kredili Mevduat Hesap faiziniz, sadece kullanmış olduğunuz kredi tutarı ve süresi üzerinden hesaplanır.

 


  • Nüfus Cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
  • Gelir Belgesi

- Ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu veya antetli kağıda imzalı şirket yazısı (Şirket yazısı alınıyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.)
- Serbest meslek sahipleri için son 3 yıllık Bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir. Kaynak Hesap hakkında ayrıntılı bilgi için 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayabilir veya Şubelerimize uğrayabilirsiniz.

* Diğer banka ATM’lerinden yapılan işlemlerle ilgili masraf bilgisi için tıklayın.

KREDİLİ MEVDUAT İŞLEMLERİNİZ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

KMH (Kredili Mevduat Hesabı) 

Banka tarafından belirlenen limit dahilinde vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmadığında bile hesaptan provizyon alınabilmesini sağlayan bir kredi türüdür.

Dönem 

Hesap özetini kapsadığı tarih aralığıdır. İlgili faiz hesaplamaları hesap özetinde belirtilen döneme aittir.

Vergi Numarası 

Vergi numaranızı temsil eder.

KMH Dönem Borcu 

Kullanılan toplam KMH limiti ve bu tutar üzerinden tahakkuk eden faiz ile faizden kaynaklanan vergilerin (KKDF ve BSMV) toplamını içerir.

KMH Ay Sonu Bakiye 

İlgili dönemde gerçekleştirdiğiniz işlemler sonucunda vadesiz mevduat hesabınızda oluşan bakiyedir. Borç bakiye (-) alacak bakiye (+) ile belirtilmiştir.

KMH Dönem Faizi 

Kullanılan KMH limitinde ilgili dönemde işleyen faiz tutarını gösterir. Güncel faiz tutarına vergi ve fon dahil değildir.

Asgari Ödeme Tutarı 

Faiz tahakkuk tarihinde KMH bakiyesine tahakkuk eden faiz, faizden kaynaklanan fon ve vergilerin toplamı ile limit aşımında olan müşterilerimiz için limit aşım tutarı karşılaştırılır. Hangi tutar daha büyükse asgari ödeme tutarını oluşturur.

KREDİLİ MEVDUAT İŞLEMLERİNİZ İLE İLGLİ AÇIKLAMALAR

Hesap No 

Vadesiz hesap numarasıdır.

KMH Limit 

Banka politikaları doğrultusunda müşteri özelinde belirlenen be müşterinin vadesiz mevduat hesabına tanımlanan kredi limitidir. Limitinizde değişiklik olması halinde Eski Limit ve Yeni Limit ayrı ayrı gösterilir. Güncel limit bilginiz için şubenizle görüşebilirsiniz.

KMH Faiz Oranı 

Hesabın eksi bakiyeye geçmesi durumunda uygulanan aylık faiz oranıdır. Bankamız kullanılan KMH limitlerine farklı oranlarda farklı faiz uygulayabilir.

Ekstre No 

KMH ekstresine ait numarayı temsil eder.

IBAN 

Bankalardaki mevcut müşteri hesaplarının yerine kullanılacak ve para transferlerinin hızlı, hatasız gerçekleştirilmesi amacıyla belirli bir standarda göre oluşturulan uluslararası banka hesap numarasıdır.

BSMV ve KKDF 

Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi ve Kaynak Kullanımın Destekleme Fonu, ilgili mevzuat gereği alınır. Tahakkuk eden faiz üzerinden hesaplanır.

Hesap Özeti Ücreti 

Basılı mektupla gönderilen hesap özetlerinden alınan ücrettir.

ÖDEME NOKTALARI

Kullanmış olduğunuz KMH limitinize faiz tahakkuku aylık olarak ayda 1 kez yansıtılır. Oluşan hesap özeti, bankaya bildirilen iletişim adresine yollanır. Yatırılmak istenen tutar hesap özetinde belirtilen IBAN’a aşağıdaki yöntemlerden biri seçilerek gönderilebilir. TEB ATM’leri, www.teb.com.tr, 0 850 200 0 666, TEB Şubeleri, Tüm bankalardan EFT talimatı ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme talimatlarınızda hesap özetinin ön yüzünde bulunan IBAN kullanılmalıdır.

Adres, telefon, e-mail değiştirmek istiyorsanız 0 850 200 0 666 TEB Telefon Bankacılığını arayabilirsiniz.

Kaynak Hesap - Kredili Mevduat Hesabı

MasrafAsgari TutarAsgari OranAzami TutarAzami OranAçıklamaGüncelleme Tarihi
Kaynak Hesap - Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı %1,98
%5 oranında BSMV, %15 oranında KKDF ilave edilecektir. 01.05.2021
KKTC Kredili Mevduat Hesabı %21

KKTC'de Kredili Mevduat Hesabı yıllık azami faiz oranı

%21'dir.

01.04.2020

KMH Ekstre

MasrafAsgari TutarAsgari OranAzami TutarAzami OranAçıklamaGüncelleme Tarihi
KMH Ekstre Masrafı 4,5 TL

Kredili Mevduat Hesabınıza ait dijital ekstreniz ücretsiz olarak görüntülenebilmektedir. Ekstrenin basılı olarak talep edilmesi durumunda posta gönderim bedeli tahsil edilecektir. BSMV hariçtir.

10.03.2020

 

Sayfa içeriğini puanla