Fırsat Hesap

TEB Fırsat Hesap ile piyasadaki yatırım fırsatlarını kaçırmayın!

Fırsat Hesap
  Paylaş

  TEB Fırsat Hesap ile piyasadaki yatırım fırsatlarını kaçırmayın!

  Fırsat Hesap ile tasarruflarınızı günlük olarak değerlendirebilir, ilk 3 ay Tanışma Faizi elde edebilir, para birimleri arasında dönüşüm yaparak kur hareketlerinden yararlanabilir ve vadesiz hesabınızda tuttuğunuz bakiye ile ek faiz elde edebilirsiniz.

  Üstelik karma paketler ile hoş geldin faiz döneminin ardından ek faiz kazanma imkanı!

   

  Karma PaketlerKarma Paket İçeriğiEk Faiz Oranı
  Fırsat TL Ek Faiz Paketi 1 adet Otomatik Fatura Ödemesi + TEB Banka Kartı %0.50
  Fırsat TL Fon ve Kredi Kartı Ek Faiz Paketi 1.500 adet TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu + Kredi Kartı %0.50
  Fırsat TL Fon ve Otomatik Ödeme Ek Faiz Paketi 1.500 adet TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu + 2 otomatik fatura ödemesi %0.50

   

  Ek Faiz Kazanım Koşulları:                                                         

  • Ek faiz; TEB şubeleri aracılığı ile paket tanımı yapılarak, paket koşullarının gerçekleşmesi sonrasında geçerli olacaktır.
  • Ek faiz verilebilmesi için müşterinin aktif olması ve paketin içerdiği ürün sahipliği ve aşağıda yer alan “Paket Anlaşması Geçerlilik Koşulları"nı taşıması gerekmektedir.
  • Birden fazla paket seçilmesi halinde müşteri açısından en avantajlı paket geçerli olacak olup, farklı paketlere ait ek faizler birleştirilemez.

  Paket Anlaşması Geçerlilik Koşulları:

  • Otomatik Ödeme koşulunun sağlanması için iki adet kadar fatura ödeme talimatının son iki ay içerisinde yaratılmış geçerli fatura ödeme talimatının olması veya iki aydan daha önce yaratılmış sisteme girilen adet kadar talimatı varsa son bir ay içerisinde ödeme yapılması gerekmektedir.
  • Fon koşulunun sağlanması için paketin içerisinde belirtilen min. fon adedi kadar belirtilmiş fon türüne sahip olması gerekmektedir.
  • Müşterinin aktif durumda TEB Kredi Kartı’nın olması gerekmektedir.
  • Müşterinin aktif durumda TEB Banka Kartı’nın olması gerekmektedir.

   

  **Çalışma günleri/saatleri içerisinde sadece TEB Şubeleri'nden hesaba para yatırıp, hesaptan para çekebilirsiniz. Ayrıca, TEB Şubeleri aracılığıyla Fırsat Hesabınızdan EFT/ Havale işlemlerini yapabilirsiniz. TEB ATM’lerinden para yatırma/para çekme işlemleri gece 05.00 - 06.00 saatleri dışında her zaman yapılabilmektedir.  TEB ATM’lerinden havale işlemleri ise havale sisteminin çalıştığı saatler içerisinde yapılabilmektedir. 


  Özellikler:
  • Fırsat Hesap’ı ilk kez açtıran müşterilere ilk 3 ay boyunca avantajlı Tanışma Faizi sunulmaktadır.
  • Farklı döviz cinslerinden ilk kez açacakları her bir hesap için Tanışma Faizi’nden yararlanılabilir. 
  • Fırsat Hesap açılış tutarı en az 200.000 TL/50.000 USD/40.000 EUR/30.000 GBP/1.000 GR’dır ve en fazla 2.000.000 TL/USD/EUR/GBP ve 5.000 GR’a kadar faiz ödemesi yapılmaktadır.
  • Sadece Bireysel müşterilerimiz bu hesaptan faydalanabilmektedir. Her bir döviz TL, EUR, USD, GBP ve Altın cinsinden müşteri başına sadece bir adet hesap açılabilmekte olup birden fazla hesap açılamamaktadır.
  • Fırsat Hesap açtırmak isteyen Müşterinin Vadesiz Hesap’ı yok ise Banka tarafından müşteri adına Vadesiz Hesap açılışı yapılacaktır.
  • Fırsat Hesap’a aynı para biriminden Müşteri’nin herhangi bir Vadesiz Hesap’ından düzenli birikim talimatı verilebilecek olup, kredi kartından birikim yapılamayacaktır.
  • Fırsat Hesap’tan düzenli ödeme talimatı verilememektedir.
  • Hesaptan TEB Şubeleri aracılığıyla döviz alış, döviz satış işlemi yapılabilecektir.
  • Yalnızca aktarma işlem(ler)ini içeren Fırsat Hesaplara bağlı Vadesiz Hesaplardan Hesap İşletim Ücreti alınmayacaktır. Aktarım işlem(ler)i dışında nakit akışı işlemleri (para yatırma, para transferi, fatura, kredi kartı ödemesi vb.) için kullanılan Fırsat Hesap’a bağlı Vadesiz Hesaplardan “Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usül ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Hesap İşletim Ücreti tahsilatı yapılacaktır.
  • Fırsat Hesap’tan yapılan EFT ve Havale işlemleri ücretsizdir.
  • Çalışma günlerinde saat 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
  • Tanışma kampanyası sonrasında vadesiz hesabında azami 3.500TL/1.500 USD/1.000 EUR / 750 GBP/ 25 GR tuttuğu günler için ek faiz kazanacaktır. Ek faiz yapısı ve kazanma koşulları aşağıda yer almaktadır.

  Ek Faiz Yapısı ve Kazanma Koşulları:

  • Ek faiz tanışma kampanyası sonrasında koşulların sağlanması durumunda uygulanmaktadır.
  • Fırsat Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap’ın bakiyesi her gün 23.00’da kontrol edilecek olup; Vadesiz Hesap’ta faiz tablosunda belirtilen “Fırsat Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi”nin bulunmaması durumunda vadesiz hesap bakiyesinin belirtilen tutara tamamlanması için Fırsat Hesap’tan aktarım yapılacaktır.
  • Yapılan aktarımın ardından 00:00 – 06:00 saatleri arasında Fırsat Hesap’a bağlı Vadesiz Hesap bakiyesinin “Fırsat Hesap'a Ek Faiz Verilebilmesi İçin Gerekli Vadesiz Mevduat Bakiyesi” tutarının altına düşmemesi durumunda ek faiz ödemesi yapılacaktır.

  Fırsat Hesap’a faiz, günlük olarak işletilecek olup, işletilen faiz günlük olarak hesaba eklenecektir. Fırsat Hesap sıfır bakiye ile açılamaz, hesap minimum 100.000 TL/50.000USD/40.000EUR/30.000GBP/1.000GR ile açılabilir. Hesap bakiyesi 97.500 TL/50.000USD/40.000EUR/30.000GBP/1.000GR  ve 2.000.000 TL /USD/EUR/GBP/5.000GR aralığı olduğu takdirde hesaba günlük olarak faiz işleyecektir. Banka tarafından tespit edilen tutar aralıklarına göre Fırsat Hesap’a özel faiz oranları belirlenecek olup, gün sonunda Fırsat Hesap bakiyesine ilgili faiz oranı esas alınarak faiz işletilecektir. Üst limit 2.000.000 TL/USD/EUR/GBP/5.000GR’dır. Müşteri hesap bakiyesinin, 2.000.000 TL/USD /EUR/GBP/5.000GR üzerine çıkması halinde hesaba Banka tarafından faiz işletilmez.” 

  Sayfa içeriğini puanla