Operasyonel Destekler

Operasyonel Destekler
  Paylaş

  DIŞ TİCARET OPERASYON DESTEK

  DIŞ TİCARET DESTEK HATTI

  TEB’de dış ticaret işlemlerinin operasyonu,

  • hızlı,

  • hatasız,

  • mevzuata, uluslararası ve genel bankacılık kurallarına uygun olarak yapılır.

  Bu prensiplerle rutin olarak gerçekleştirilen işlemlerin yanı sıra,

  Dış İşlem Operasyonları Bölümümüzün müşterilerimize, özellikle de ihracatçılara daha yakın olmayı ve işlemlerinde destek olmayı amaçlayan, farklı hizmetleri var.Bu kapsamda verdiğimiz ve sektörde ilk olan dış ticaret destek  hizmetlerimiz bunlardan  biridir. Dış ticaret destek birimimizce;firmalarınız adına açılan akreditifin detaylı analizi yapılır ,metinde yer alan  maddelerin ihracatçı firmalar için risk teşkil edip etmediği ve ihracatçı firma aleyhine tespit edilen ve değişmesi gereken konular hakkında bilgilendirme yapılır. Karşılaşılan problemlere çözümler sunularak alternatif öneriler geliştirilir. Sektörde bir ilk olan ihracat akreditif vesaik hazırlama hizmetimizden yararlanmak isteyen ihracatçı firmalara bu konuda destek ve yönlendirme yapılır. İthalat ve ihracat da kullanılan diğer ödeme şekilleri (peşin, mal mukabili, vesaik mukabilli, banka ödeme yükümlülüğü BPO) hakkında firmalara bilgilendirme ve yönlendirme yapılır. İhracat akreditif ve vesaik mukabili işlemler kapsamında finansman talebi olması durumunda gerekli bilgilendirme ve yönlendirme yapılır.

  İhracat akreditifiniz bankamıza geldiğinde, sistemsel olarak açılışı yapılan ihracat akreditifinin e mail ortamında zaman kaybetmeden firmalara aynı gün ihbarı destek hattımız tarafından yapılmaktadır.

  • Detaylar konusunda dikkat etmeniz gereken noktaları öğreniyorsunuz.
  • Daha sonra başka sorunuz olursa yine destek hattımızdan cevaplarına ulaşıyorsunuz.

  Bu hattımızda, aynı zamanda şubelerimizin Dış Ticaret Operasyon uygulamaları hakkındaki sorularına da cevap veriyoruz.

  Hattımıza 444 0 832’den 3 ve 2’yi tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

   

  AKREDİTİF VESAİK HAZIRLAMA HİZMETİ

  TEB’de dış ticaret işlemlerinin operasyonu,

  • hızlı,

  • hatasız,

  • mevzuata, uluslararası ve genel bankacılık kurallarına uygun olarak yapılır.

  Bu prensiplerle rutin olarak gerçekleştirilen işlemlerin yanı sıra,

  Dış İşlem Operasyonları Bölümümüzün müşterilerimize, özellikle de ihracatçılara daha yakın olmayı ve işlemlerinde destek olmayı amaçlayan, farklı hizmetleri var.

  Akreditif güvenli bir ödeme aracı olmakla birlikte, kuralları yerine getirilmediğinde, uygun evrak hazırlanıp, akreditifte belirtilen sürelere uyulmadığında güvenli ödeme özelliği ortadan kalkıyor.

  Bunları önlemek üzere sunduğumuz hizmetimizde ihracatçı firmalarımıza akreditif metninde istenen evrakların örneklerini hazırlayıp gönderiyoruz.

  Ve bu evrakları CDCS (Certified Documentary Credit Specialist-Uluslararası Akreditif Uzmanlığı) sertifikasına sahip arkadaşlarımızca hazırlayarak, doküman riskini azaltıyor, müşteri ve muhabir banka nezdinde oluşabilecek sorunları minimize ediyoruz.Bu hizmetten yararlanmak için dış ticaret destek hattımızı 444 0 832 den önce 3 sonra 2 tuşlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla