Çoklu Pratik Talimat Yurtdışı

Müşterisi Olduğunuz Şubemizin İli
Müşterisi Olduğunuz Şubemizin Adı
Adınız Soyadınız /Kurum Unvanı
01.01.2007 tarihi itibarıyla IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) kullanan ülkelere yapılacak döviz transferlerinde, alıcıya ait IBAN'ın belirtilmesi söz konusu ülke bankalarınca zorunlu hale getirilmiştir. Bu tarih itibarıyla "Alıcı Hesap Numarası" alanına IBAN girişi yapılmayan havalelerin yurtdışı bankalarca iade edilmesi ya da muhabir bankalar tarafından işleme ilişkin farklı masraflar yansıtılması söz konusu olabileceğinden, yurt dışı bankalara döviz transferi işlemlerini IBAN kullanarak gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmayınız.
Banka İçin Not
İşlem Türü

Bir veya birden fazla transfer talimatı oluşturabilir, bilgi girişi yaparak işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi dilerseniz liste yükleyerek de tüm talimatlarınızı tek seferde tanımlayabilirsiniz.

Lütfen işlem şeklini seçiniz.

Hesap Numaranız / IBAN
Döviz Türü
Transfer Tutarı
Valör Tarihi
bilgi
Alıcı Adı
Alıcı Adres
Alıcı Hesap / IBAN
Alıcı Banka Ülkesi
Alıcı Banka BIC/Swift Kodu
Alıcı Banka Lokal Kodu bilgi
Ödeme Mesajı Açıklaması
Muhabir Banka Masrafları
Masraf Tahsil Hesap Numarası
Talimatı Listeye Ekle
Update
Cancel
 • Alıcı Adı - Adresi

  Alıcı Hesap/IBAN

  Transfer Tutarı

  Uyarı
  Alıcı Banka/Alıcı Şube
  Alıcı Banka Adı/Adresi
  SWIFT/BIC Kodu

  Banka Lokal Kodu

  Valör

  Hesap Numaranız

  Masraf Tahsil Hesap No

  Muhabir Masrafları

  Swift Açıklaması :

Gösterilecek kayıt sayısı :

Talimatlarım

Döviz Türü İşlem Adedi Toplam Tutar  
Güvenlik Kodu
Güvenlik Resmi
Uyarı
Amerika için “FW” , İngiltere için “SC” ve Almanya için “BL” gibi iki karakterle başlayıp , bankayı ifade eden numara serisi ile devam eden banka lokal kodları olabilmektedir. Transfer işlemlerinde Lehdar bankanın SWIFT - BIC kodu bilgisi yerine lokal kod numarası var ise, bu alana yazılmalıdır. Örnek banka bilgisi : FW101100171 Pratik Talimata girilmesi gereken : 101100171 Transfer için gerekli banka bilgisi örneği: Banka Lokal kodu: 101100171 Banka Adı: FIRST NATIONAL BANK OF HUTCHINSON Banka Adresi:P.O BOX 913 HUTCHONSON, KS USA Yukarıdaki şekilde banka adı ve adresinin yazılması, ödemenin sağlıklı yapılması için önemlidir.
Uyarı
Valör tarihi, alıcı tarafın parayı alması için öngörülen tarihtir ve işleme alınırken tarih kesinleşecektir. Bu nedenle valör tarihi bankamızın ödeme tarihi olarak garanti ettiği bir tarih değildir.