KKB Çek ve Risk Raporları

KKB Çek ve Risk Raporları | Çiftçiyim
  Paylaş

  KKB Risk Raporu

  KKB (Kredi Kayıt Bürosu) risk raporunuzu tüm TEB Şubeleri'nden ve TEB İnternet Şubesi’nden alabilirsiniz.

  Bankalarda adınıza açılmış kredi ve kredi kartı hesapları ile ilgili limit ve geri ödeme düzeni bilgilerini bu rapordan kontrol edebilirsiniz. Risk raporunuzu alabilmek için size en yakın TEB Şubesi’ne kimliğinizle birlikte uğramanız yeterli. 
  Raporda vadesinde ödenmeyen borçlar gecikme gün sayısına göre renklendirildiği için bir bakışta rapor sahibinin ödeme düzeni görülebiliyor.

  Detay tabloda yeşil renklerin ağırlıkta olması kişinin ödemelerinin son derece düzenli, sarı ve kırmızı renklerin ağırlıkta olması ise ödemelerinin düzensiz olduğunu gösteriyor. Ek olarak raporun alt kısmında tabloda kullanılan sembollerin detaylı açıklamaları da yer alıyor.

  Raporda yer alan referans numarasını KKB’nin internet sayfasına yazarak rapor üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığı da kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Kontrol için www.kkb.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Risk raporunu paylaştığınız kişi ödeme gücünüz ve düzeniniz hakkında detaylı bilgi sahibi olur. Bu sayede vadeli işlemlerde faiz ve borç bakiyesi üzerinden indirim alma şansına sahip olabilirsiniz.

  Kredi Kayıt Bürosu tarafından bankaların bildirimleri esas alınarak hazırlanmış olan Risk Raporu’nuzu, şubelerimizden 10 TL, internet şubemizden ise 5 TL karşılığında alabilirsiniz.

  KKB Çek Raporu

  KKB (Kredi Kayıt Bürosu) çek raporunuzu tüm TEB Şubeleri'nden ve TEB İnternet Şubesi’nden alabilirsiniz.

  Raporda; ödenmiş, arkası yazıldıktan sonra ödenmiş ya da halen ödenmemiş tüm çek bilgilerinizi görebilirsiniz. Çek raporunuzu alabilmek için size en yakın TEB Şubesi'ne kimliğinizle birlikte uğramanız yeterli. 

  Çek raporu, çeki ticari işlerinde finansal bir araç olarak kullanan gerçek ve tüzel kişilerin, çek kabul etmekle risk alıp almadıklarını, aldılarsa boyutunu görmelerine yardımcı olmaktadır.

  Çek Raporu, hesap sahibinin geçmiş çek ödeme performansına ilişkin bilgileri içermektedir. Rapor; kaç adet çek keşide edildiğini, tutarlarını, bunlardan kaç tanesinin ibraz tarihinde, kaç tanesinin ibraz tarihinden sonra ödendiğini ve rapor tarihi itibarıyla ödenmemiş (karşılıksız kalan) çekleri göstermektedir. Çek Raporları; çek keşide eden gerçek ve tüzel kişilerin, 2007 yılı ve sonrasında ibraz tarihinde ödenmiş (arkası yazılmamış) çekleri ile 2009 ve sonrasında bankalarca Kredi Kayıt Bürosu’na bildirilmiş arkası yazılmış çeklerine ait bilgileri içermektedir.

  Kredi Kayıt Bürosu tarafından, bankaların bildirimleri esas alınarak hazırlanmış olan Çek Raporu’nuzu, şubelerimizden 10 TL, internet şubemizden ise 5 TL karşılığında alabilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla