Eğitimler

  Paylaş

  Ev ekonomisini odağına alan TEB Aile Akademisi eğitimlerinde; kredi kartlarının doğru kullanımı, yatırım araçları, doğru borçlanma, tasarruf, bütçe yönetimi gibi herkesin bilgi sahibi olması gereken temel finansal konular hakkında eğitimler verilmekte ve eğitimlerimiz halka açık olarak gerçekleştirilmektedir. 

  Online eğitimlerimiz için tıklayın.


  Aile Ekonomisi Yönetimi

  Aileyi gelir ve giderleri ile bir şirket gibi düşünebilirsiniz. Bir kere Aile olarak, her şeyden önce aylık düzenli gelir ve temel giderlerimizi  çok iyi belirlemeliyiz. Giderlerimizin okul başlangıcı, tatil gibi zamanlarda ne yönde değiştiğini iyi hesaplamalı, ikramiye vb. yan gelirlerimiz varsa bunların ne zaman, ne kadar olduğunu iyi bilmeliyiz. Böylece yıl içerisinde ne zaman tasarruf edebileceğinizi, ne zaman borçlanmanız gerekebileceğini, bu borçları gelirinizle ne şekilde ödeyebileceğinizi sağlıklı şekilde belirleyebilirsiniz.

  Ayrıca ödeme ve harcama dengenizi oluştururken mutlaka geleceği de düşünmelisiniz. Gelecekte yapmak istediğiniz yatırımlar (Ev satın alma, çocuğunuzun üniversitesi vb.) ya da gelecekte oluşabilecek gelirler (Arsa satımı, terfi) de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

  Sayfa içeriğini puanla