Altın Hesabı

Altın Hesabı

Altın Hesabı, altına yatırım yapmak isteyen yatırımcıların güvenli bir şekilde altın alıp satmasını sağlayan vadeli yada vadesiz seçenekleri bulunan bir hesap türüdür.

Altın Hesabı'ndaki işlemlerinizi, fiziken* altın teslimi şeklinde gerçekleştirebileceğiniz gibi, vereceğiniz talimat ile bankamızca ilgili tutar karşılığı sizin hesabınıza altın satın alınması şeklinde de gerçekleştirebilirsiniz. Çalınma kaybolma riski olmadan ve işçilik maliyeti ödemeden altına yatırım yapabilirsiniz.

Altın Hesabı'nın Avantajları

  • Döviz alıp satar gibi 0,01 gram ve katları şeklinde altın alış-satışı yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman USD ya da TL hesabınızı kullanarak altın alabilir, istediğiniz zaman da hesabınızdaki altınları güvenle bozdurabilir ve USD ya da TL hesabınıza aktarabilirsiniz.
  • Altın Hesabınız aracılığı ile alış satış yapmak için fiziki olarak alış satış yapmanıza gerek yoktur. Altının gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Çalınma, kaybolma riski olmadan ve işçilik maliyeti ödemeden altına yatırım yapabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabı

  • Minimum 0,01 gr ve katlarında altın altın alış-satışı yapabilirsiniz.
  • Vadesiz Altın Hesabınız'dan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
  • Vadesiz Altın Hesabınız'dan diğer Vadesiz Altın Hesapları'na havale yapabilirsiniz.

Vadeli Altın Hesabı

  • Minimum 5 gr ile Vadeli Altın Hesabı açabilirsiniz.
  • Dilediğiniz vadede vadeli altın hesabı için cazip faiz oranları** sizi bekliyor.

%1,40 Faiz Oranı ile Altınınıza Altın Katın!

Şimdi TEB’de Altın Hesabı açtıranlar hem TEB uzmanlığından yararlanıyor hem de vadeli olarak açılan hesaplarında %1,40'a varan faiz oranı ile altınlarına altın katıyor. Siz de hemen Vadeli Altın Hesabı'nızı açın.

* Fiziki teslimatlar TEB Nuruosmaniye ve Kuyumcukent Şubeleri'nden yapılmaktadır. Fiziki işlemler 1 kg (995/1000 saflıkta) ve katları şeklinde yapılabilmektedir. 5 kg üzerindeki fiziki işlemlerde 3 iş günü öncesinde Bankaya bilgi verilmesi gerekmektedir.
** Vadeli Altın Hesabı’nda faiz üzerinden %15 stopaj kesintisi yapılmaktadır.Cumhuriyet altını fiyatları ve diğer Altın Piyasası fiyatları için tıklayın.

 

TEB İnternet Şubesi'ne hemen girmek için tıklayınız.

TEB İnternet Şubesi Şifrenizi hemen almak için tıklayınız.