TEB Pratik İnternet Şubesi

TEB Pratik İnternet Şubesi

Sade ekran görüntüsü, kolay ve anlaşılır yapısıyla TEB Pratik İnternet Şubesi'nden temel bankacılık işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. TEB Pratik İnternet Şubesi’nde en sık yapılan işlemler kısa yol olarak ön yüzde yer alırken sayfanın en altında bulunan “Güvenlik Seviye Göstergesi” güvenlik seviyenizi anlık olarak hesaplayıp görüntüler ve seviyenin yükseltilmesi için sizi uyarır. TEB Pratik İnternet Şubesi Türkiye’de ilk kez kullanılan farklı görsel uygulamaları ile de size büyük kolaylık sağlar. Kredi kartlarınızı "Kredi Kartlarım" menüsü altında, isminiz ve kart numaralarınız ile cüzdanınızda durduğu gibi görebilirsiniz.  TEB Pratik İnternet Şubesi Videosu    

   TEB Pratik İnternet Şubesi Demosu    
TEB Pratik İnternet Şubesi videosunu izlemek için tıklayın 

TEB Pratik İnternet Şubesi demosunu izlemek için tıklayın

  

TEB Pratik İnternet Şubesi'ne hemen girmek için tıklayın

TEB İnternet Şubesi şifrenizi hemen almak için tıklayın

TEB Müşterisi olmak için tıklayın


TEB Pratik İnternet Şubesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Pratik Internet Şubesi'ni kullanmak için Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yapmanız yeterlidir. Hizmete açıldığı ilk andan itibaren bütün internet bankacılığı kullanıcılarını internet şubesine ilk girişlerinde Pratik İnternet Şubesi karşılayacaktır. Sonraki girişlerinizde en son kullandığınız internet şubesi otomatik olarak açılır.

TEB İnternet Şubesi'nde iken TEB Pratik İnternet Şubesi'ne dönüş yapmak istediğinizde, sağ üst köşede bulunan Pratik İnternet Şube butonuna  tıklayarak geçiş yapabilirsiniz.

Akıllı butonlar içinde bulunduğunuz dönemin ihtiyaçlarına göre kendini güncelleyerek, size zamandan tasarruf sağlar. Örneğin Temmuz ayı geldiği zaman akıllı butonlardan biri “MTV Ödemesi” olacaktır.

TEB Pratik İnternet Şubesi'nde aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

 • Hesap Detay / Hesap Hareketleri / Varlıklarım Gözlem
 • Havale / EFT / Hızlı EFT / Hızlı Havale
 • Hızlı İşlem Yeni Giriş/Değişiklik/İptal
 • Kredi Kartı Bilgileri Gözlem
 • Kredi Kart Ödeme
 • Açık Provizyonlar
 • Hesap Ekstresi
 • Dönemiçi İşlemler / Sonraki Dönemler
 • Döviz Alış / Satış
 • Arbitraj
 • Döviz Kurları
 • Fon Alış / Satış
 • Fon Portföyüm
 • Fatura Ödeme
 • Kontör Yükleme
 • Pratik Kredi Başvurusu
 • Ek Kart Başvurusu
 • OGS Ödemesi
 • Güvenlik Ayarları
 • Ayarlar (Renk Değiştir / Yazı Karakteri Boyutu Değiştir / Benim İşlemim)

TEB İnternet Şubesi’ndeki gibi tüm işlemlerinizi güvenli bir biçimde gerçekleştirebilir, ek olarak Güvenlik Seviyesi Göstergesi güvenlik seviyenizi anlık olarak hesaplayarak size gösterir. Ayrıca "Güvenlik Seviyemi Nasıl Arttırırım" linki ile güvenlik seviyenizi kolayca yükseltebilirsiniz.

TEB İnternet Şubesi’ne girişte kullandığınız kullanıcı kodu, parola ve şifreniz TEB Pratik İnternet Şubesi için de geçerlidir. Farklı bir şifre oluşturmanıza gerek yoktur.

TEB İnternet Şubesi ve  TEB Pratik İnternet Şubesi'nden yapılan tüm işlemlerde alınan masraf tutarı aynıdır.

TEB Pratik İnternet Şubesi müşterilerimizin en sık ve birarada kullandığı işlemleri kapsamaktadır. Bu sebeple daha detaylı işlemlerinizi TEB İnternet Şubesi’ne geçiş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem adımı göstergesi, yapmakta olduğunuz işlemi tamamlamak için kaç adım geçmeniz gerektiğini ve hangi adımda olduğunuzu gösterir.

TEB Pratik İnternet Şubesi'ni kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü değil ise http://www.adobe.com/go/getflash linkine tıklayarak bilgisayarınıza Adobe Flash Player'ı yükleyebilirsiniz.

TEB Pratik İnternet Şubesi'nin rengini değiştirmek için sağ üst köşede bulunan "Ayarlar" menüsünden "Renk Değiştir"' fonksiyonunu tıklayarak TEB Pratik İnternet Şubesi'nin rengini değiştirebilirsiniz.
İşlem Adımları: Ayarlar >  Renk Değiştir  > kullanmak istediğiniz rengi seçiniz ve Tamam butonunu tıklayınız

Yeni bir EFT yapmak için  Para Gönder butonunun üzerine geldikten sonra açılan menüde EFT'nin üzerine geliniz. Açılan EFT menüsünde "Kredi Kartına EFT" ya da "Hesaba EFT" seçeneklerinden birini seçiniz. Karşınıza gelen Hızlı Transfer Listesinde hiç bir kaydı seçmeden "Devam"
tuşuna tıklayınız. EFT Gönderimi için gerekli olan alanları doldurduktan sonra "Devam" tuşuna tıklayarak EFT'nizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem Adımları: Para Gönder >  EFT > Hesaba veya Kredi Kartına EFT > Hızlı Transfer menüsünde seçim yapmadan Devam tuşuna basınız.

Benim işlemlerim butonuna işlem atamak için "Ayarlar" menüsünden "Benim İşlemim" fonksiyonunu seçiniz. Atanabilecek bütün fonksiyonlar listelenecektir. Kullanmak istediğiniz menüyü seçerek  Benim İşlemim butonuna kullanmak istediğiniz fonksiyonu atayınız.

İşlem Adımları: Ayarlar >  Benim İşlemim > kullanmak istediğiniz menüyü seçiniz ve Tamam butonunu tıklayınız.

İki şekilde yapabilirsiniz:
Yazı karakter boyutunu büyütmek istediğiniz sayfanın sağ üst köşesinde bulunan A+ butonuna basarak veya "Ayarlar" menüsünden "Yazı Karakteri Boyutu"  fonksiyonunu seçerek yazı karakterini büyütebilirsiniz.

İşlem Adımları: Ayarlar >  Yazı Karakteri Boyutu > kullanmak istediğiniz yazı karakteri boyutunu seçiniz ve Tamam butonunu tıklayınız

"Son İşlemlerim" penceresini, pencerenin sağ üst köşesinde bulunan " X" butonuna tıklayarak kapatabilirsiniz.