Marifetli Hesap

Marifetli Hesap

Marifetli Hesap tasarruf alışkanlıklarınızı değiştirecek!

Marifetli Hesap ile birikimlerinizin özel faiz oranları ile gecelik vadeli mevduatta günden güne büyüdüğünü görebilirsiniz. Dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik hesap işletim ücreti de ödemezsiniz.

Marifetli Hesap Online Başvuru

Hemen BaşvurunFaiz OranlarıBaşvuru AdımlarıMarifetleri Neler


Özellikleri

 • Günlük vadeli olarak çalışır, her gün anapara ve faiz birlikte değerlenir.
 • Sıfır bakiye ile Marifetli Hesap açılabilmektedir. 2.000 TL, 1.000 USD/EURO/GBP üzeri birikimlerinizde faiz kazanabilirsiniz.
 • Marifetli Hesap açtıran müşterilere ilk 30 gün boyunca avantajlı Tanışma Faizi sunulmaktadır. Açacağınız Marifetli Hesap için özel faiz oranı uygulanacaktır. Tutar bazında faiz oranları farklılaşmaktadır. Faiz oranlarımız ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

              - Müşteriler farklı döviz cinslerinden açacakları her bir hesap için Tanışma Faizi’nden yararlanabileceklerdir. 
                       - Tanışma Faizi 100.000 TL, 50.000 USD ve 40.000 EUR ve 30.000 GBP’ye kadar tutarlar için uygulanabilecektir.
                       - Hesap açılış tarihinden itibaren faizin uygulanacağı 30 gün başlar. Hesapta minimum bakiye altında ya da sıfır bakiye olduğu günler de 
                          30 gün içinde sayılmaktadır.

 • Tanışma Faizi oranı işleme süresi bittikten sonra, hesaba işletilecek "Tanışma Kampanyası Sonrası Faiz Oranı", banka tarafından müşterinin bir önceki ay ortalama tutarına göre banka tarafından belirlecektir.
 • Tanışma Kampanyası Sonrası Faiz Oranı tabela (standart) faiz oranına bankanın ortalama bakiye aralığı için belirlediği ek faiz oranının eklenmesi ile hesaplanmaktadır.
 • Banka Marifetli Hesap’ta müşterinin ortalama bakiyesine karşılık gelecek Tanışma Kampanyası Sonrası Faiz Oranları'nı belirlemiştir. Aylık ortalama bakiye hangi tutar aralığına giriyorsa karşılığındaki ek faiz oranı tabela (standart) oranına eklenerek hesaba yansıtılacaktır. 
 • Tanışma Kampanyası Sonrası Faiz Oranı, kampanya boyunca hesap bakiyesinin azami 100.000 TL, 50.000 USD ve 40.000 EUR ve 30.000 GBP olduğu sürece geçerli olacaktır. Belirtilen bakiyenin üzerine çıktığı günler için tabela (standart) faiz oranı uygulanacaktır.
 • Hesap bakiyesinin 2.000 TL, 1.000USD/EUR/GBP’nin altına düşmesi veya 500,000 TL/USD/EUR/GBP üzerine çıkması halinde hesaba faiz işletilmez.
 • Müşterinin bir önceki ay hesap bakiye ortalaması 2.000 TL, 1.000 USD/EUR/GBP altında olması durumunda veya 100.000 TL, 50.000 USD ve 40.000 EUR ve 30.000 GBP üzerinde olması durumunda, müşterinin takip eden ay içerisinde günlük bakiyesi bu paragraftaki asgari ve azami tutarlar arasında kaldığı sürece ilgili tutara denk gelen güncel tabela (standart) faiz oranı hesaba uygulanacaktır.
 • İstenilen sıklıkta hesaptan para çekme, hesaba para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz, EFT/Havale İşlemleri; EFT/Havale sisteminin işlediği saatler arasında bankanın İnternet Şubesi/Telefon Şubesi aracılığıyla hesaptan başka hesaba para gönderme işlemleri yapılabilecektir. Gece 05:00 - 06:00 saatleri arasında hesaba erişilememektedir. TEB ATM'lerinden para yatırma/para çekme işlemleri gece 05:00 - 06:00 saatleri dışında her zaman yapılabilmektedir. 
 • Marifetli Hesap için hesap işletim ücreti ödemeyeceğiniz gibi EFT ve havale işlemlerini de ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.
 • Açacağınız hesaba dilediğiniz ismi verebilirsiniz.
 • Tüm TEB Şubeleri, TEB ATM’leri ve 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'nden Marifetli Hesap açtırabilirsiniz.Hesaba teb.com.tr'den başvurabilirsiniz.
 • Çalışma günlerinde saat 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlara, ilgili günün sonunda hesapta kalan bakiye üzerinden faiz işleyecektir, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlara ise faiz ertesi gün işleyecektir. 
 • Sadece Bireysel müşterilerimiz bu hesaptan faydalanabilmektedir. Her bir döviz (TL , EUR, USD, GBP) cinsinden müşteri başına sadece bir adet hesap açılabilmekte olup birden fazla hesap açılamamaktadır.
 • Talimat vererek Marifetli Hesabınız'da düzenli birikim yapabilirsiniz. Müşteri, Marifetli Hesap'a aynı para biriminden müşterinin herhangi bir vadesiz hesabından bakiye transferi talimatı verebilecek olup, kredi kartı limiti kullanılarak birikim yapılması mümkün değildir.


* 05:00-06:00 saatleri arasında ATM'den para çekme-yatırma işlemi gerçekleştirilemeyecektir. EFT işlemleri için banka işlem saatleri geçerlidir. EFT/Havale işlemleri, EFT/Havale sisteminin çalıştığı saatlerde yapılabilmektedir.