TEB HİSSESİ

TEB’in hisse senetleri 2000 yılının Şubat ayında halka arz edilmiştir.

Yurtiçindeki halka arzla eş anlı olarak, uluslararası piyasalarda Amerikan ve Global depo sertifikası programı (144A ve Reg-S) vasıtasıyla gerçekleşen halka arz sonucunda Banka’nın yüzde 15.63’ünü temsil eden hisseler İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ve Londra Borsası’na kotedir.

TEB hisse senetleri İMKB’de “TEBNK” sembolüyle ulusal pazarda işlem görmektedir. Her biri birer adet hisseye denk olan Depo Sertifikaları ise Londra Borsası’nın uluslararası hisse senetlerine yönelik piyasası olan International Order Book’ta işlem görmektedir.

İMKB'deki kısaltması: <TEBNK.IS>
GDR olarak kısaltması: TKKKYP(144A)
Reuters Kodu: < TURAq.L>
Bloomberg Kodu: <TURA LI>

TEB’in halka açıldığı 2000 yılından bu yana yapılan temettü dağıtımları ile bedelli ve bedelsiz sermaye artırımları tablosunu görmek için tıklayınız.

Bunları biliyor musunuz?

Güneş enerjisiyle çalışan ilk şube
TEB bir ilke daha imza attı. Türkiye'nin tüm enerji ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılayan ilk banka şubesi, İstanbul'da hizmet sunuyor.

Güneş enerjisiyle çalışan ilk Mobil ATM.
Türkiye'nin güneş enerjisiyle çalışan ilk mobil ATM'si 2010 yılında müşterilerimize hizmet sunmaya başlayarak, sektörümüzde bir ilki işaret ediyor.

TEB Çevre Kulübü
TEB çalışanlarında çevre bilincini oluşturmak, çevre sorunlarına birlikte çözüm üretmek ve çalışanların aktif katılımını teşvik etmek amacıyla kurulmuştur.


Yatırımcı İlişkileri TEB Hissesi PDF İndir Arşiv