Sıkça Sorulan Sorular

TEB Worldcard Sıkça Sorulan Sorular
  Paylaş
  1.TEB Worldcard nedir? 

  TEB Worldcard, sizlerin ihtiyaçlarının farkında olan, bu ihtiyaçlar çerçevesinde 250.000'den fazla üye iş yerindeki çeşitli fırsatlardan yararlanmanızı sağlayan, tüm dünyada geçerli bir kredi kartıdır. World amblemini gördüğünüz her yerde Worldpuan kazanmanın yanısıra, alışverişlerinizi taksitli yapma fırsatına da sahipsiniz.

  2.TEB Worldcard'ı nerelerde kullanabilirim? 
  TEB Worldcard ile Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde VISA/MasterCard logosu bulunan tüm iş yerlerinde ve anlaşmalı iş yerlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca sayısı 250.000'i aşkın TEB Üye İş Yerleri ve World Üye iş Yerleri'nde taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
  3.TEB Worldcard ile hangi işlemler yapılır? 
  TEB Worldcard ile, 250.000'i aşkın anlaşmalı iş yerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Yurt içinde TEB ve tüm diğer banka ATM'lerinden; yurtdışında, VISA ve MasterCard logosu taşıyan tüm ATM'lerden nakit avans çekebilirsiniz. TEB Worldcard'ınızı kullanarak anlaşmalı iş yerlerinde özel fonksiyonlu POS aracılığıyla yaptığınız alışverişlerde biriken Worldpuanlarınızı kullanarak işlem yapabilirsiniz. Dünyanın her yerindeki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca yurtdışı alışverişlerinizi 4 taksitle yapabilir.
  4.TEB Worldcard ile tüm anlaşmalı işyerlerinde aynı oranda mı Worldpuan kazanılır?  
  Anlaşmalı işyerlerinde taksitli veya anlaşmalı işyerinin belirlediği farklı oranlarda Worldpuan kazanırsınız.
  5.Worldpuanınızı nasıl öğrenebilirsiniz? 
  Worldpuan dökümünü size düzenli olarak gönderilecek TEB Worldcard Hesap Bildirim Cetveli'nden, TEB İnternet Şubesi ve TEB Telefon şubesi'nden öğrenebilirsiniz.
  6.TEB Worldcard ödemeleri nerelerden yapılır? 

  TEB Worldcard ödemelerinizi;

  • TEB Şubeleri'nden
  • TEB İnternet Şubesi'nden
  • TEB Telefon Şubesi'nden
  • Online PTT Şubeleri'nden
  • TEB Express Plus ATM'lerinden
  • Herhangi bir TEB Şubesi'nden otomatik ödeme talimatı vererek yapabilirsiniz.

   

  Mevcut TEB Kredi Kartları için minimum ödeme oranları, kart limitine göre değişmiştir. Detaylı bilgi için tıklayın.

  7.TEB Worldcard ücretli mi? 
  Tüm ücret ve komisyonlarımız hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
  8.TEB Worldcard çalınır veya kaybolursa ne yapılmalıdır? 
  Kartınız veya kartınıza bağlı ek kart çalınır veya kaybolursa dünyanın neresinde olursanız olun, +90 (212) 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'ni arayarak durumu bildirmeniz gerekmektedir. Kayıp ve çalıntı bildiriminde bulunmanızdan önceki yirmidört saat içinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımdan doğan zararların 150 (yüzelli) Türk Lirası sizin sorumluluğunuzdadır. Bildiriminde bulunmadığınız takdirde, bu sınır uygulanmayacak harcama tutarının tümünü sizin karşılamanız talep edilecektir.
  Sayfa içeriğini puanla