3 Boyutlu Güvenlik Sistemi

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi
  Paylaş

  3D Secure ile İnternette Güvenli Alışveriş

  3D Secure, Visa International ve MasterCard International kuruluşlarınca onaylanmış, internet üzerinden kredi / banka kartlarınız ile yapılan işlemlerde güvenli alışveriş olanağı sağlayan bir hizmettir. İnternet üzerinden TEB Kredi / Banka Kartınız ile yapacağınız 3D Secure alışverişlerde tek kullanımlık şifre kullanılmaktadır.

  3D Secure ile sanal ortamda TEB Kredi / Banka Kartınız’dan yapacağınız alışverişlerinizi, SMS’le cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifre ile onaylayarak; bu hizmete dahil olan sanal mağazalarda güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmeti alabilmeniz için Bankamız’da kayıtlı bir cep telefonunuzun olması gerekmektedir.

  Sıkça Sorulan Sorular 

  3D Secure ne işe yarar/avantajları nelerdir?

  İnternetten gerçekleştirilen alışveriş işlemlerinde güvenliğin artması ve olası sahtekarlık girişimlerinin önlenmesi, güvenli ve aynı zamanda hızlı alışveriş ile hem kart sahibi hem de iş yerlerine kolaylık sağlanması ve kart sahipleri ile sanal mağazaların riskinin ortadan kaldırılması gibi avantajları vardır.

  SMS ile 3D Secure şifresi nedir?

  3D Secure Güvenlik Sistemi ile alışveriş yaparken cep telefonunuza gönderilen şifredir. Bu şifre ile alışveriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek mesaj içeriğinde, işlemi doğrulamakta kullanacağınız şifreniz ve şifrenin ait olduğu işlemin referans numarası yer almaktadır. Bu şifre sadece referans numarası verilen işlem için kullanılabilir.

  Cep telefonu numaram Banka’da kayıtlı/güncel değil ise ne yapmalıyım?

  İşlem esnasında SMS alamıyorsanız Bankamız’daki cep telefonu bilginizin güncelliğini kontrol etmelisiniz. 3D Secure ile güvenli işlem yapabilmeniz için cep telefonu numaranızın Bankamız sisteminde doğru ve güncel olarak kayıtlı olması gerekmektedir. Cep telefonu numaranızın kayıt/kontrol ya da güncelleme işlemlerini 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’nden veya şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

  SMS ile gelen şifreyi ne zaman kadar kullanabilirim?

  SMS ile gelen şifrenizi üç dakika içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde şifreniz geçersiz olacaktır. Şifrenizin geçersiz olması halinde ikinci bir şifre daha gönderilecektir. Bu şifrenin geçerlilik süresi ise yine 3 dakikadır.

  3D Secure işlemlerde sanal kartımı kullanabilir miyim?

  Sanal kartlarınızla da internet üzerinden 3D Güvenlik Sistemi’ni kullarak alışveriş yapabilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla