Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
  Paylaş

  KREDİ KARTI

  Kredi kartlarınız ücretli midir? 

  Kredi Kartı ücretleri için lütfen tıklayın

  TEB Kredi kartımdan yıllık kart aidatı tahsil edilmiş. Bu aidat yasal mı?

  Kredi kartı üyelik ücreti, mevzuat ve Bankamızın sizinle imzalamış olduğu “Kredi Kartı Üyelik Sözleşmeleri’’ kapsamında alınmaktadır. Ayrıca konuyla ilgili detaylı bilgi için Türkiye Bankalar Birliği’nin resmi web sitesinde de yer alan 5 Şubat 2007 tarihli kamuoyu duyurusunu inceleyebilirsiniz.

  Kredi kart başvuru sonucum hakkında nasıl bilgi alabilirim?

  Başvuru sonucunuzu 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizden , Web Sitemizdeki “Başvurum Nerede?” adımından ya da Şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

  Kredi kartım bana nasıl ulaştırılacak?

  Kredi kartınız Bankamıza bildirdiğiniz tebligat adresinize kurye aracılığı ile gönderilerek imza karşılığı teslim edilecektir. Teslimat istediğiniz adreste değişiklik yapmak ya da kartınızın takibini gerçekleştirmek için 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemize ulaşabilirsiniz.

  Kredi kartımın limitini yükseltmek için ne yapmalıyım?

  Limit artırım talebinizi Şubenizden, 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizden ya da İnternet Şubemiz’den iletebilirsiniz.

  Kredi kartımın limitini düşürmek için ne yapmalıyım?

  Kredi kartı limitinizi düşürme talebinizi Şubenize ya da 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemize iletebilirsiniz.

  Ek kartlarla asıl kartın limiti ortak mıdır?

  Ek kartlar, asıl kart limitinden kullanmakta olup, ek kartlarınızın limitini asıl kart sahibi tarafından sınırlandırılabilmektedir.

  Kredi kartımı kaybettim/çalındı. Nasıl iptal ettirebilirim?

  Kredi kartınızın kaybolduğunu yada çalındığını fark etmeniz halinde vakit kaybetmeden 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi aramanızı rica ederiz.

  Ek kart talebim var, ne yapmalıyım?

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizden, İnternet Şubemizden ya da Şubelerimizden kredi kartınıza ait bir ek kart talep edebilirsiniz.

  Kaç tane ek kart çıkartabilirim?

  Bir ana kartınızdan en fazla 5, toplamda en fazla 10 adet ek kart çıkartabilirsiniz.

  Kredi kart ekstre bilgilerimi nereden öğrenebilirim?

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi arayarak Sesli Yanıt Sistemimizden, TEB Express'lerden ve İnternet Şubemizden kredi kartı ekstre bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  Kredi kartımdan nakit avans çektim. Nakit avans faizi nasıl hesaplanacak?

  Nakit avans faizi, avans çektiğiniz günden, ödemenin tamamının kapatıldığı güne kadar güncel nakit avans faiz oranı üzerinden hesaplanacaktır.

  Kredi kart borcumu son ödeme tarihinden sonra ödedim. Gecikme faizi nasıl hesaplanacak?

  Hesap kesim tarihiniz ile son ödeme tarihiniz arasına toplam borcunuza akdi faiz, son ödeme tarihiniz ile ödemenin yapıldığı tarih arasına iki aşamada faiz işletilmektedir. Son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken ödemenin yapıldığı tarihine kadar cezai faiz, toplam borçla asgari tutar arasındaki farka ise akdi faiz uygulanmaktadır. Geç yapılan ödeme toplam borcunuzu kapatmıyor ise ödeme tarihinden yeni kesilecek ekstrenizin tarihine kadar kalan borç için akdi faiz işlemektedir. Cezai faizin işlememesi için mutlaka asgari tutarın ödenmesi gerekmektedir.

  Asgari ödeme tutarı nasıl hesaplanıyor?

  Kanuni zorunluluk gereği asgari ödeme tutarınız, kredi kartı dönem borcunuzun %20’si olarak hesaplanmaktadır. Ekstrenizde herhangi bir faiz/vergi bakiyesi bulunuyorsa tutara dahil edilmemektedir.

  Kredi kartımda bana ait olmayan harcama var. Ne yapmalıyım?

  İtiraz ettiğiniz işlem detaylarının yer aldığı Harcama İtiraz Formu’nu imzalayarak 0216 636 34 34 numaralı faksımıza göndermenizi ya da Şubenize teslim etmenizi rica ederiz.

  Kredi kartımı kapatmama rağmen neden ekstre geliyor?

  Kredi kartı hesabınızda borç bakiyesi bulunması halinde ya da herhangi bir alacak kaydı oluştuğunda ekstre oluşturularak tebligat adresinize gönderilecektir.

  Kredi kart borcumu nasıl ödeyebilirim?

  TEB Kredi Kartı ödemelerinizi TEB İnternet Şubesi, 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi, TEB Express ve TEB Şubeleri’mizden ücretsiz; PTT (online) Şubeleri’nden vergi hariç 2 TL ücret karşılığında yapabilirsiniz.

  Son ödeme tarihimi nasıl değiştirebilirim?

  Son ödeme tarihinizi 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayarak, TEB İnternet Şubesi – TEB Bonus Kredi Kartları menüsünden ya da Şubelerimiz aracılığıyla değiştirebilirsiniz.

  Kredi kartı otomatik ödeme talimatımı nasıl değiştirebilirim?

  Otomatik ödeme talimatlarınızı 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi, İnternet Şubesi ve Şubelerimize vereceğiniz bir talimatla değiştirebilirsiniz.

  Kredi kartı otomatik ödeme talimatım var. Hesabımdan ne zaman tahsil edilir?

  Kredi kartınıza ait otomatik ödeme talimatınız, tercih ettiğiniz ödeme seçeneğine göre borcunuzun asgari tutarı ya da tamamı şeklinde son ödeme tarihinde tahsil edilir.

  Kredi kartı ekstremi nasıl alabilirim?

  TEB İnternet Şubesi veya 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'nden vereceğiz tek bir talimatla ekstrenizi e-posta ya da SMS ile de alabilirsiniz.

  Kredi kartı şifremi nasıl alabilirim?

  Kredi kartı şifrenizi 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizden ya da İnternet Şubemizden oluşturabilirsiniz.

  E-ekstreye 5 TL Bonus nasıl kazanabilirim?

  Talimatınızı 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi ya da TEB İnternet Şubesi "Tanımlamalar / Yeni Talimat" menüsünden verebilirsiniz.

  Detaylı Bilgi İçin:

  TEB World
  TEB Bonus

  Sözünüze Bonus nedir? Nasıl yararlanabilirim?

  12 ay boyunca her ay belli bir harcama sözü verene, başından ekstra bonus veriyoruz. Üstelik harcarken de bonus kazanmaya devam ediyorsunuz! Talimatlarınızı 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi ya da TEB İnternet Şubesi "Kredi Kartları / Sözünüze Bonus / Talimat Verme" menüsünden verebilirsiniz.
  Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  TEB Seyahat Hattı nedir? Nasıl yararlanabilirim?

  TEB Seyahat Hattı’ndan, haftaiçi 09.00-18.00, Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasında 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayarak hizmet alabilirsiniz.
  TEB Seyahat Hattı’ndan Bonuslarınızı kullanarak yurtiçi/yurtdışı uçak bileti , yurtiçi ve yurtdışı otel ve paket tur, yurtdışı gemi (cruise) ve yurtiçi ve yurtdışı araç kiralama hizmetlerini alabilir, bonuslarınızın yetmemesi durumunda harcama tutarınını TEB Bonus Card’ınızla uygun taksit seçenekleri ile ödeyebilirsiniz.
  Kart sahiplerimiz sadece kendileri adlarına hizmet alabilirler.
  Taleplerin karşılanması yer durumuna bağlıdır.
  Satın alınan uçak biletleri iptal veya iade edilememektedir. Yurtiçi ve yurtdışı otel ve paket tur, yurtdışı gemi (cruise) ve yurtiçi ve yurtdışı araç kiralama hizmetlerine ilişkin iptal ve iadeler ilgili kurumun kuralları doğrultusunda uygulanır.
  TEB Bonus Business Card’da birikmiş bonuslar TEB Seyahat Hattı’nda kullanılamaz.
  TEB Seyahat Hattı Kampanyaları diğer bonus kampanyaları ile birleştirilemez. (Sözünüze Bonus Kampanyası vb.)
  TEB, hizmetin içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar.
  TEB Seyahat Hattı hizmeti Setur tarafından verilmektedir.

  Haftasonu sinema ve tiyatroda %50 indirimi nasıl kazanırım?

  Kartınızla hafta içi toplamda 100 TL harcayın hafta sonu yapacağınız sinema ve tiyatro harcamanızın %50’sini indirim olarak size iade edelim. Detaylı bilgi için tıklayın.

  Haftasonu sinema ve tiyatroda %50 indirimi hangi sinema ve tiyatrolarda geçerlidir?

  Firma ayırt etmeksizin dilediğiniz sinema veya tiyatroya gidebilirsiniz.

  Havaalanı otopark indirimi hangi kartlar için geçerlidir?

  TEB Platinum Card, TEB Yıldız Platinum Card, TEB Titanium Worldcard , World Signia MasterCard için geçerlidir.

  0850 200 0 666 TEB TELEFON ŞUBESİ

  Telefon Bankacılığı hizmetinizden faydalanmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

  Hesap açılışınız esnasında Telefon Bankacılığı hizmetinden yararlanmak istediğinizi belirtmeniz halinde Şubeniz, şifre alabilmeniz için gerekli işlemleri başlatacaktır. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra cep telefonunuza 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni aramanız doğrultusunda bir mesaj gönderilecektir. Bu mesajı aldıktan sonra şifre işlemleriniz için 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi arayabilirsiniz.

  Telefon Bankacılığı şifrem hatalı girdiğim için bloke oldu. Yeni şifre alabilmek için ne yapmalıyım?

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi arayarak güvenlikten geçtikten sonra şifre blokenizi kaldırtabilirsiniz. Gerekli güvenlik adımlarını geçemezseniz, Şubenize başvurarak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Telefon Bankacılığı hizmetinizden ücret alıyor musunuz?

  TEB Telefon Şubemiz’den sizlere sunduğumuz kaliteli hizmete devam edebilmek ve yoğun işlem trafiğinin yarattığı masrafları karşılayabilmek amacıyla, TEB Telefon Şubemizden sunulan EFT ve havale işlemleri ücretlendirilmiştir. EFT ücreti 10.-TL, havale ücreti ise 5.-TL olarak belirlenmiştir. Bilyoner.com sitesine yapılan para gönderimleri ücretsizdir.

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'ni yurtdışından nasıl arayabilirim?

  Yurtdışından 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemize +90 212 0850 200 0 666 olarak ulaşabilirsiniz.

  Şehrimizde TEB Şubesi bulunmuyor. 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'ne nasıl ulaşabilirim?

  Şubemiz bulunmayan bir ilden bize ulaşmak isterseniz, 0212 0850 200 0 666 olarak ulaşabilirsiniz.

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'nden vadeli/vadesiz hesap açabilir miyim?

  Sadece hesabınızın bulunduğu bir şubede mevcut hesabınıza bağlı hesaplar açabilirsiniz. Farklı bir şubeden hesap açılışı istemeniz halinde, gerekli evrakların imzalanması için Şubemize başvurmanız gerekmektedir.

  Vadesinden önce vadeli mevduat hesap kapama yapabilir miyim?

  25.000 TL’ye kadar olan vadeli mevduat hesaplarınızı vadesi gelmeden önce 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizden kapatabilirsiniz. 25.000 TL’nin üzerinde olan hesapların kapatılması için Şubenize başvurmanızı rica ederiz. Vadesinden önce bozulan hesaplar için herhangi bir faiz kazanamayacağınızı hatırlatmak isteriz.

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'nden sadece bireysel müşteriler mi hizmet alabilir?

  Bireysel müşterilerimiz yanında gerçek ticari müşterilerimiz de 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizden hizmet alabilmektedir.

  Gerçek ticari müşteriyim. 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'nden nasıl işlem yapabilirim?

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi hizmetlerinden yararlanmak istediğinizi Şubenize belirtmeniz halinde şifre alabilmeniz için gerekli işlemler Şubeniz tarafından başlatılacaktır. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra cep telefonunuza “0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni aramanız” doğrultusunda bir mesaj gönderilecektir. Bu mesajı aldıktan sonra 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi aramanz halinde şifre işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'nde günlük işlem limitleri nedir?

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi, TEB Bireysel İnternet Şubesi, CEPTETEB WAP Şubesi ve SMS Bankacılığı’nda; para transferlerinde günlük işlem üst limiti 100.000 TL’dir. Bu üst limitle sınırlı olmak üzere; günlük işlem limitinizi değiştirmek istediğiniz takdirde TEB Bireysel İnternet Şubesi – Güvenlik Ayarları menüsünden limitinizi düşürebilir ancak düşürdüğünüz limiti yükseltmek istediğiniz takdirde, yine günlük işlem üst limitiyle sınırlı olmak üzere 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayarak işlem yapabilirsiniz.

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi şifremin 3. şahıslar tarafından öğrenildiğinden şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım?

  Güvenliğiniz için en kısa sürede 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayarak şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'nden hangi gün ve saatlerde hizmet alabilirim?

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'ne 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

  0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'ni aramak ücretli midir?

  Teb telefon şubesini aradığınızda, Türkiye'nin her yerinden, şehir içi görüşme ücreti tutarında ücret ödersiniz. Cep telefonundan aramanız halinde ise kullandığınız GSM operatörünün tarifesine göre ''sabit hat görüşme ücreti '' ödersiniz.

  TEB EXPRESS

  Banka kartımla başka bankaların ATM’lerinden para çekebilir miyim?

  TEB Express’ler haricinde diğer banka ATM’lerinden yapılan para çekme işlemlerinden işlem başına 5,5 TL; bakiye sorgulama işlemlerinden işlem başına 1 TL masraf alınmaktadır.

  Banka kartımı kaybettim/çalındı. Nasıl iptal ettirebilirim?

  Banka kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda derhal 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubemizi aramanız gerekmektedir.

  ATM’lerinizden USD/EUR çekmek için ne yapmalıyım?

  TEB Express'leri kullanarak hesaplarınızdan günlük TL limitiniz kadar USD ve EURO çekebilirsiniz. USD ve EURO çekebilmek için TEB'deki ilgili vadesiz USD ve EURO hesaplarınızı 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi veya internet şubemizden banka kartınıza tanımlatmanız yeterlidir.

  BANKA

  Hesap İşletim Ücreti nedir?

  Hesap İşletim Ücreti hesabınızın açılması, Banka sisteminde tutulması ve talimatlarınız doğrultusunda hesabınız üzerinden gerekli işlemlerin yapılması karşılığında harcanan maliyetlerin karşılığı olarak tahsil edilen bir ücrettir. Hesap İşletim Ücreti gerçek kişilerden 3 ayda bir defa olmak üzere vadesiz TL hesaplarından vergi hariç 18 TL olarak, vadesiz YP hesaplarından ise vergi hariç 9 USD olarak tahsil edilir. USD dışında diğer döviz cinsinden hesaplar için tahsilat tarihindeki USD parite üzerinden 9.-USD karşılığı YP tutarı hesaplanmaktadır. Vergi olarak tahsilat tutarı üzerinden de %5 BSMV alınmaktadır.

  Hesap İşletim Ücretinin istisnaları var mıdır?

  Vereceğiniz 2 yeni otomatik fatura talimatınız ile emekli maaş hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

  Hesabımın bulunduğu şube ev/iş adresime uzak. Yakın bir şubeye devir yapılabilir mi?

  Devir işlemleri için Şubenizle temasa geçmenizi rica ederiz.

  Sayfa içeriğini puanla