TEB & TOBB - ETÜ İşbirliği

TEB & TOBB - ETÜ İşbirliği
  Paylaş

  TEB & TOBB-ETÜ İşbirliği

  KOBİ’lerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan nitelikli insan gücü istihdamına destek olmak amacıyla sektörde ilk uygulamayı başlattık!

  KOBİ Bankacılığı olarak yaptığımız protokol ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin “Ortak Eğitim Modeli” projesine aracılık etmeye başladık.

  “Ortak Eğitim Modeli”nde, öğrenciler normal lisans öğrenimlerini sürdürürken, her akademik yılda 4 ay olmak üzere devam ettiği lisans programı ile ilgili bir sanayi veya ticaret kuruluşunda gerçek iş ortamında tecrübe kazanıyor ve öğrendiklerini uygulama imkanı buluyor. Böylece öğrenciler, derslerde gördükleri teorik ve uygulamalı bilgileri gerçek iş dünyasında da görerek kendilerini geliştirebiliyor.

  Proje ile müşterilerimiz uzun dönemli işgücü ihtiyaçları oluştuğunda, işin özelliklerini iyi bilen, çalışma sürecini test ettikleri elemanları bünyelerine katabilecek, kısa dönemde ise ortak eğitim programı süresince kaliteli işgücü kullanma imkanı bulacaklardır.

  Hizmet Detayları:

  • Hizmetten KOBİ segmentindeki müşterilerimiz yararlanabilecektir.
  • Ortak eğitim protokolü kapsamında öğrenci yerleştirilebilecek iller öğrenci talepleri ile sınırlı olup, ancak talep eden firma ve öğrenci talebinin eşleşmesi durumunda öğrenci yerleştirimi olabilecektir.
  • Öğrenciler çalıştıkları sürede firmadan en az asgari ücret düzeyinde maaş alacak, sigorta ve primleri ise TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından ödenecektir.

  Ortak Eğitim Modeli kapsamındaki öğrenci desteğinden yararlanmak için size en yakın şubemiz ile irtibata geçebilirsiniz. Size en yakın TEB Şubesi için tıklayın.

  Sayfa içeriğini puanla