TEB Dış Ticaret Platformu

TEB Dış Ticaret Platformu
  Paylaş

  TEB Dış Ticaret Platformu (tebledisticaret.com) potansiyeli olan ya da hali hazırda dış ticaret yapan KOBİ ya da Kurumsal nitelikteki firmaların, hedef ülke detayında pazar verileri, potansiyel müşteri listesi, güncel fuar bilgileri, nakliye sürecinde gerekli evraklar, hedef ülkede uygulanan vergi oranları ve HS (Dünya gümrükler örgütü tarafından geliştirilmiş ve takip edilen uyumlaştırılmış ürün tanımı ve kodlama sistemi tarafından tanımlanmıştır) kodu gibi çok geniş kapsamlı bilgiye kolayca ulaşmalarını sağlayacak bir online bilgi platformudur.

  Dış ticaret işlemleri yürüten veya yürütme hedefi olan müşteri adaylarının, ülke/ürün/sektör bazında gruplanmış nitelikli dış ticaret bilgisine ulaşılabilecekleri online bir çözüm olan platformdaki söz konusu bilgiler sadece yol göstermek amacıyla paylaşılmakta, tavsiye niteliği taşımamaktadır.

  Yeni dış pazarlar, potansiyel firmalar ve ülkelerin pazar verilerini öğrenmek istiyorsanız, firmanızın dış ticaret kılavuzu www.tebledisticaret.com’a girerek 15 günlük deneme hesabı oluşturarak Almanya için siteyi inceleyebilirsiniz.  Tam erişim yetkisi almak için ise , dilediğiniz kadar kullanıcı tanımlayabileceğiniz yıllık üyelik bedeli olan 1.500 TL+ BSMV ödeyerek  TEB şubelerinden ya da kurumsal internet şubesi üzerinden üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  Sitenin genel dili Türkçe olup, bazı alt detaylarda ve ürün kırımlarında, dış kaynaklardan beslenen sonuçlar İngilizce sunulmaktadır. 15 ülke için, ülke özelindeki ekonomik göstergeler, siyasi ortam, demografik bilgiler, dış ticaret verileri gibi ülke profilleri tamamıyla Türkçeye çevrilmiştir. Türkçeye çevrilen ülkeler: Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Cezayir, Çin, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, İspanya, İtalya, Japonya, Mısır, Rusya, Suudi Arabistan’dır.

  Sayfa içeriğini puanla