TEB CEPPOS

KOBİ'lere Özel Cep POS
  Paylaş

  TEB CEPPOS 

  TEB Nakit Yönetimi’nin yeni ürünü TEB CEPPOS, Uluslararası İş Ödülleri (Stevie Ödülleri) kapsamında “Yılın En İyi Yeni Ürün ve Hizmeti” kategorisinde Bronz Ödül’e layık görüldü.

  Cep telefonları bir süredir sadece sesli görüşmeler ve mesajlaşmalarda kullanılmıyor. Internet erişimi ile artık küçük bilgisayarlar olarak bizlere hizmet ediyor.

  TEB Nakit Yönetimi de, dünyada ilk olarak, ek bir aparat kullanmadan cep telefonlarına POS cihazı özelliği ekledi.

  TEB CEPPOS, satış temsilcilerinin cep telefonları ve mobil el terminali cihazlarında çalışan kredi kartı ile tahsilat yapabilmenizi sağlayan TEB Nakit Yönetimi’nin sahada satış yapan şirketlere sunduğu yenilikçi bir üründür.

  TEB CEPPOS şirketinizin yurtiçinde geniş satış ağına yönelik satış ve tahsilat süreçlerine kolaylıklar sağlıyor ve avantajlar sunuyor. Satış temsilcileriniz ile yürüttüğünüz satış ve tahsilat süreçlerinde, Mobil POS cihazına ihtiyaç duymadan, satış temsilcilerinizin “cep telefonları veya el terminali cihazları” aracılığıyla, müşterilerinin kredi kartlarından tahsilat yapılabilmesini sağlıyor. Müşterilerinizin nakit, çek ve senet gibi ödeme araçlarının yerine kredi kartı ile “peşin veya esnek vadeli veya taksit seçenekleriyle” ödeme yapılabilmesini sağlıyor.

  Cep telefonlarında çalışan TEB CEPPOS için sadece internet bağlantısı olan cep telefonları ile kredi kartı tahsilatı yapmak mümkündür.

  El terminali cihazlarında çalışan TEB CEPPOS için şirketinizin satış otomasyonu programı ile entegrasyon sağlanarak, fatura, ürün, müşteri bazında kredi kartı tahsilat işleminin otomasyon dahilinde yürütülmesi, istenirse ERP sistemine data aktarılması sağlanabilir.

  Nasıl Kullanılır?

  • Şirket merkezindeki yetkili tarafından TEB CEPPOS’u kullanacak satış temsilcileri TEB Kurumsal İnternet Bankacılığı'ndan tanımlanır ve yetkilendirilir.
  • Perakende satış noktalarının, ana şirkete yapacakları ödemelerde kullanacakları kredi kartı bilgileri tercih edilirse, şirket yetkilisi tarafından mail order formları üzerinden TEB Kurumsal Internet Bankacılığı'ndan güvenli bir şekilde kaydedilebilir. 
  • Satış Temsilcisi satış yapmak üzere perakende satış noktasına gittiğinde TEB CEPPOS’ta detayları gizlenmiş olarak perakende noktanın kredi kartlarından seçim yaparak, satış tutarını peşin, vadeli veya taksitli olarak borçlandırmak üzere bilgi girer.
  • Kart sahibine TEB CEPPOS tarafından tek kullanımlık şifre gönderilerek ödemeyi onaylaması istenir.
  • Kart sahibi, TEB CEPPOS’a tek kullanımlık şifreyi girerse ödeme işlemi gerçekleştirilir. Aksi halde kart sahibinin onayı olmayacağı için ödeme işlemi gerçekleştirilmez.
  • Pratik ve güvenli bir yöntemle POS cihazına gerek duymadan kredi kartlı tahsilatlar, fatura ve müşteri bazında sisteme aktarılır.

  TEB CEPPOS’ta bilgi transferi için güvenlik en üst seviyede sağlandı. Uygulamaya yönelik güvenlik adımlarında ise cep telefonlarından şifre ile TEB CEPPOS’a bağlanan satış temsilcileri,  müşteriye ait şirket içinde takip edilen özel kodu girerek erişebiliyor. Ayrıca tahsilat işleminde kart sahibinin tek kullanımlık şifre girişi olmadan işlemler gerçekleşmiyor. Bu sayede, cep telefonunun kaybolması, çalınması gibi hallerde, üçüncü kişilerin TEB CEPPOS’a erişimi mümkün olamıyor. Ayrıca şirket merkezinden her satış temsilcisinin satış faaliyeti sırasında girdiği tahsilat bilgileri gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor ve istenirse satış temsilcisinin yetkileri, şirket merkezinden iptal edilebiliyor.

  Şirketler TEB CEPPOS’u neden tercih ediyor?

  • Satış temsilcilerine ek cihaz yükü oluşturmaz.
  • Bütün cep telefonlarında ve el terminali cihazlarında çalışabilir.
  • Şirket merkezinden sahada gerçekleşen satış ve tahsilat on-line takip edilebilir.
  • Satış otomasyonu programı ile entegre çalışır.
  • Tahsilat bilgilerini muhasebe sistemlerine entegre edilebilir.
  • Nakit akışı planlı yürütülebilir.
  • Tahsilat süreci giderleri ve POS kira maliyetini  ortadan kaldırır.

  TEB CEPPOS hakkında daha detaylı bilgi almak için nakit.yonetimi@teb.com.tr adresine elektronik posta gönderebilir ya da 444 0 832 (TEB) numaralı telefonu arayarak nakit yönetimi yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

  Sayfa içeriğini puanla