Kadın Patrona Özel EBRD Kredileri

Kadına Özel EBRD Kredileri
    Paylaş

    Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından başlatılan, kadınlara ait veya kadınlar tarafından yönetilen işletmeleri desteklemeyi ve kadın girişimciliğini teşvik etmeyi amaçlayan  “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamında TEB,  kendi işini kurmayı planlayan  ve halihazırda işletme sahibi ya da yöneticisi olup işini geliştirmek isteyen kadınlara kredi desteği vermektedir. Bu kapsamda TEB, kadın patronların iş hayatında finans desteğine ulaşma konusunda yaşadıkları zorlukları aşmaları için uygun adaylara  36 ay vade ve 75 bin TL’ye kadar maddi teminatsız kredi desteği sunmaktadır.

    Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’na EBRD ile 50 milyon Euro kredi desteği üzerinde anlaşarak katılan TEB, iş dünyasında kadın istihdamının artırılmasına da katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Yıllık cirosu ve aktif büyüklüğü 50 milyon TL'yi aşmayan, çalışan sayısı 250’den az olan firmaların kullanabileceği kredi destek programı ilgili olarak detaylı bilgi ve kredi başvuruları için sizleri en yakın TEB şubesine uğrayın için şubelerimize bekliyoruz.

    * Banka, kredi taleplerini, bankacılık mevzuatı ile kendi mevzuatında belirtilen esaslar ve usuller çerçevesinde değerlendirecek olup yapacağı değerlendirme sonucunda uygun gördüğü başvuru sahiplerine kredi verme/ teminat talep etme  hakkını saklı tutar. Bu konuda Banka tek karar vericidir. Tüm vade, tutar ve faiz oranları konusunda en güncel bilgileri şubelerimizden edinebilirsiniz.


    Sayfa içeriğini puanla