Eğitim Geleceğim Sigortası

Eğitim Geleceğim Sigortası ile çocuklarınızın eğitim hayatlarını güvence altına alabilirsiniz. Başınıza gelebilecek hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet ya da vefat durumlarında bile çocuklarınızın eğitim hayatları yarıda kalmaz. 

Eğitim Geleceğim Sigortası, sorumluluğunu üstlendiğiniz ve eğitimlerine başlayan/devam eden çocuklarınızın; başınıza gelebilecek vefat ya da maluliyet gibi durumlarda eğitim masraflarının karşılanması amacıyla tek seferde tazminat ödemesi yapar. Kendi çocuğunuz dışındaki tüm sevdikleriniz için Eğitim Geleceğim Sigortası yaptırabilirsiniz, dilerseniz hediye de edebilirsiniz. 18 ile 65 yaş arasındaki sigortalı adaylarımız Eğitim Geleceğim Sigortası satın alabilmektedirler. "Üstelik bordrolu çalışansanız ya da yıllık gelir belgesi beyannamesi veriyorsanız vergi avantajından da yararlanabilirsiniz.

Sigorta primi ödediğiniz dönemde elde ettiğiniz brüt ücretin %15'i ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarına kadar olan kısmı ile sınırlı olmak üzere net ücretinizin hesaplanmasında gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz. Bu sayede ödemiş olduğunu primlerin, içinde bulunduğunuz gelir vergisi diliminize göre %15 ila %35 arasında değişen orandaki kısmını net ücretinizde artış olarak geri alabilirsiniz.

Sigorta priminizi;

 • TL bazında
 • Yıllık veya taksitli olarak
 • Kredi kartınız ile veya hesabınızdan ödeyebilirsiniz.

Eğitim Geleceğim Sigortası ile ilgili tüm sorularınız ve başvurunuz için sizi en yakın TEB Şubelerine bekliyoruz.

Hayat Sigortaları genel şartları için tıklayınız.

  *TEB A.Ş., BNP Paribas  Cardif Emeklilik A.Ş.’nin yetkili acentesi olup; Eğitim Geleceğim Sigortası, BNP Paribas  Cardif Emeklilik A.Ş. aracılığı ile sunulmaktadır.

  • Eğitim Geleceğim Sigortası, "Vefat" ve "Hastalık Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet" olmak üzere 2 ana teminat içermektedir.
  • Vefat ya da maluliyet gibi durumlarda eğitim masraflarının karşılanması amacıyla tek seferde tazminat ödemesi yapar. 
  Sayfa içeriğini puanla