TEB Çocuk Tiyatrosu

TEB Çocuk Tiyatrosu
  Paylaş

  TEB Çocuk Tiyatrosu

  "Sorumlu Bankacılık" anlayışıyla finansal okuryazarlığa odaklanarak başlattığımız TEB Aile Akademisi kapsamındaki TEB Çocuk Tiyatrosu ile sanat yoluyla çocuklara ulaşarak birikimin önemini aşılamayı hedefliyoruz. TEB Çocuk Tiyatrosu nun ilk oyunu "Rüzgar’ın Kumbarası" Mayıs 2014’ten bu yana 16 binden fazla çocuğa ücretsiz olarak ulaştı.

  "Rüzgar’ın Kumbarası" 5 yaş ve üzeri çocuklara birikimin önemini vurgulayarak akıllı harcama, tasarruf ve biriktirme gibi kavramları anlamalarına yardımcı oluyor. Öğrencilere özel ilk gösterimine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın da katılım gösterdiği oyunun sanat yönetmenliği ve koreografisi Anadolu Ateşi’nden Emre Çelik, müzikleri Yeni Türkü’den Selim Atakan tarafından yapıldı. 


  Rüzgar’ın Kumbarası

  Ücretsiz, müzikli çocuk oyunu

  Rüzgar, deniz altına yapılacak bir yolculuğa katılmayı çok istemektedir. Ne var ki, kumbarasındaki parayı harcadığından bilet için yeterli paraya sahip değildir. Bu arada Rüzgar okulunda bahar etkinlikleri için bir panayır düzenleneceğini öğrenir. Rüzgar panayırda çalışarak gerekli bilet parasını tamamlayabileceğini düşünür.TEB Çocuk Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Rüzgar’ın Kumbarası” birikimin önemini vurgulayarak, çocukların akıllı harcama, harçlık biriktirme gibi kavramları anlamasına yardımcı oluyor, finansal okuryazarlığı çocukların anlayacağı şekilde basit ve eğlenceli bir dille anlatıyor.Oyun tek sahnelik olup 40 dakika sürmektedir. 5 yaş ve üzerindeki çocuklara tavsiye edilmektedir. 

  Sayfa içeriğini puanla