TEB Aile Akademisi Nedir?

TEB Aile Akademisi
  Paylaş

  "Ekonomi Ailede Başlar” düşüncesi ile tüm Türkiye’yi finansal okuryazarlık alanında bilinçlendirmek, eğitmek ve kişilerin finansal okuryazarlık düzeyinde ölçülebilir bir iyileşme sağlamak hedefiyle TEB Aile Akademisi’ni kurduk.


  TEB Aile Akademisi’nde bütçe oluşturma ve yönetimi, aile giderlerini kontrol altında tutma taktikleri, borçların doğru yönetimi, yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler, bireysel emeklilik, kredi ve kredi kartlarının doğru kullanımı gibi konularda bilgi veriyor; katılımcılarımızın sorularına şeffaflık ile yanıt veriyoruz. 

  Eğitimlerimiz eğitimci sertifikasına sahip şube müdürlerimiz ve gönüllü TEB çalışanları tarafından verilmektedir. 2015 sonu itibariyle 200 bin kişiye ücretsiz birebir TEB Aile Akademisi eğitimi vermiş bulunuyoruz. Eğitimlerimize katılım ücretsiz olup, müşterimiz olsun olmasın herkese açıktır.  Dileyen tüm özel ve kamu sektör firmaları, kuruluşlar, dernekler, odalar, üniversiteler ve okullarda eğitim verebilmekteyiz.

  TEB Aile Akademisi’yle ilgili 0850 200 0 666’yi arayarak veya tebakademisi@teb.com.tr adresine e-posta göndererek detaylı bilgi alabilir, ücretsiz eğitim talebinde bulunabilirsiniz.    Ödüllerimiz

  International Public Relation Association

  Birleşmiş Milletler tarafından bir sivil toplum kuruluşu olarak kabul edilen ve  Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) tarafından danışılan bir merci olarak görülen IPRA, Birleşik Krallık menşeili dünya çapında bir organizasyondur. IPRA tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde TEB Aile Akademisi ile Golden Awards kazananı olduk.


  Euromoney

  1969’da kurulan İngiltere, ABD, Afrika, Asya ve Avrupa’da yayınlanan Euromoney dergisi, finans dünyasına yön veren yayınlar arasında yer alan dergi, her ay yaklaşık 63 bin finans profesyoneli (bankacılar, kurumsal yatırımcılar, varlık yöneticileri, maliye bakanlıkları, merkez bankaları, danışmanlar ve hukuk büroları) tarafından takip ediliyor.

  Bu yıl derginin düzenlediği Euromoney Awards for Excellence 2016 kapsamında, TEB olarak toplam 25 ülke arasından 2 farklı kategoride ödüle layık görüldük:

  • Finansal okuryazarlık ve erişim konusunda yaptığımız çalışmalar dolayısıyla “Central & Eastern Europe’s Best Bank for Corporate Social Responsibility” Ödülü
  • KOBİ Bankacılığı alanında yaptığımız çalışmalar dolayısıyla“Central & Eastern Europe’s Best Bank for SME” Ödülü aldı.

  International Corporate Social Responsibility Awards

  Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülleri (International CSR Excellence Awards) kapsamında TEB Aile Akademsi ile iki ayrı kategoride “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü” ve “Toplum Gelişimi Ödülü” aldık.

  European Business Awards

  2014’te Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik kategorisinde TEB Aile Akademisi, European Business Ruban D’Honneur Onur Ödülü’ne layık görüldü. 


  Avrupa KSS Ödül Programı

  TEB Aile Akademisi; Avrupa Komisyonu, CSR Europe ve Business in the Community işbirliği ile 30'a yakın Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen, Türkiye ayağını ise Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği'nin yürüttüğü Avrupa KSS (Kurumsal Sosyal Sorumululuk) Ödülleri'nde Etkin Yönetim kategorisinde ödüle layık görüldü.

  KSS Pazaryeri

  Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından organize edilen; KSS çözümlerinin büyük bir fuar alanında diğer şirket, kamu ve sivil toplum yöneticileri ile Avrupa KSS Kuruluşları yöneticilerine sunulduğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliğinde, Türk Ekonomi Bankası Aile Akademisi projesi ile İkincilik Ödülü aldı.

  Stevie Awards

  TEB Aile Akademisi, 2014 Stevie Awards for Sales & Customer Service’te "Innovation in Customer Service" kategorisinde ve 2014 Stevie International Business Awards’da “Communications or PR Campaign/Program of the Year - Public Service – Europe” kategorisinde olmak üzere 2 Gümüş Stevie Ödülü kazandı.

  Global Banking and Finance Review

  TEB, Aile Akademisi Projesi ile Global Banking and Finance tarafından 2014’te "Türkiye’nin En İnovatif Bankası" seçildi.

  Sayfa içeriğini puanla