İş Birlikleri

  Paylaş
  TEB ve Boğaziçi Üniversitesi
  Finansal Okuryazarlık ve Erişim Endeksini 2013 yılından beri açıklıyoruz. Boğaziçi Üniversitesiyle birlikte 2013’ten beri Türkiye’nin finansal okuryazarlık seviyesinin 3 göstergesi üzerine ülke genelinde bir araştırma gerçekleştiriyoruz;

  Finansal Bilgi
  Finansal Tutum
  Financial Davranış

  Boğaziçi üniversitesi ile birlikte oluşturduğumuz Endeksin sonuçlarını 2013 ve 2014 senelerinde Türkiye’nin İlk ve Tek Finansal Okuryazarlık ve Erişim Zirvesi’nde açıkladık.
  TEB, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF
  TEB olarak, MEB ve UNICEF ile işbirliği kapsamında ilköğretim öğrencilerineyönelik ‘Sanat Yoluyla Sosyal ve Finansal Eğitim’ projesini hayata geçirerek finansalokuryazarlığın 2014-2015 eğitim-öğretim dönemi itibarıyla Türkiye’de ilk kez müfredatagirmesini sağladık.Projeyle 6-14 yaş aralığındaki 11 milyon çocuğa sanat dersleri aracılığıyla ulaşarakfinansal okuryazar bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.
  TEB ve Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü
  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile geçen yıl hayatageçirdiğimiz “Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi” kapsamında Türkiye genelinde yer alanHalk Eğitim Merkezleri’nde finansal okuryazarlığı düşük, bütçe yönetimi konusundayeterli bilgi birikimi olmayan ailelere eğitim veriyoruz.

  Proje ile 161 formatörümüz1000 öğretmen finansal okuryazarlık konusunda eğitmenlik sertifikası alarak finansalokuryazarlık konusunda birer uzman haline geliyor ve Halk Eğitim Merkezleri’ndekursiyerlere ve katılımcılara danışmanlık veriyor. Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi ile 3yıl sonunda, 5 milyon bireyi finansal okuryazar yapmayı hedefliyoruz. 
  TEB ve Milli Eğitim Bakalığı'na Bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

  Mayıs 2016’da Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokol ileMesleki ve Teknik liselerde 1.2 milyon öğrencinin bankacılık ve muhasebe derslerinezfinansal okuryazarlığı entegre ederek ücretsiz eğitim almalarını sağlıyor olacağız. Bukapsamda Eylül 2016’da Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz formatör eğitimleri ile başlamış oldu.


  Sayfa içeriğini puanla