Değişken Şemsiye Fon

Esnek Fonlar
  Paylaş

  TEB Portföy Yönetimi A.Ş. Değişken Şemsiye Fon

  TEB Portföy PY Değişken Özel Fon

  Piyasadaki olası dalgalanmalardan mümkün olduğunca korunmayı ve her dönemde düzenli getiriyi hedefler. Fon, portföyünün %65-70'ine varan oranlarla orta ve uzun vadeli sabit getirili menkul kıymetlere yatırım yapar ve bu vadelerde getiri eğrisinin sunduğu fırsatlardan yatırımcılarını faydalandırmayı amaçlar. %25-30 aralığındaki kısmıyla ise hisse senedi ve VOB piyasalarına yatırım yapmaktadır. Fon, hisse senetleri tarafında uzun, VOB’da kısa pozisyon stratejisi uygulamaktadır. Böylelikle birebir hisse senedi riski almadan korumalı hisse senedi pozisyonu almaktadır. Bu fona sadece TEB A.Ş. Özel Bankacılık ve Yıldız Bankacılık müşterileri yatırım yapabilmektedir. Detaylı bilgiyi TEB Şubeleri'nden alabilirsiniz.


  TEB Portföy Dördüncü Değişken Fon (TMA)

  Fon, temel olarak borçlanma araçlarından oluşmaktadır. Bunun yanısıra hisse senedi piyasasında potansiyel gördüğü dönemlerde paylara da yatırım yaparak portföyün aktif yönetilmesi sağlanmaktadır.

  TEB Porföy Üçüncü Değişken Fon (TNT)

  Fon, hisse senedi, kamu ve özel sektör borçlanma araçları, repo-ters repo, altın ve benzeri kıymetli madenler ile diğer para ve sermaye araçları,bu araçlara ve finansal endeslere dayalı, yurt içi ve yurt dışı türev araçlara (swap, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri) yatırım ile, bu varlık sınıfları arasındaki getiri farklarından faydalanma amacıyla yönetilmektedir.

  Fon, portföyün riskten korunması ve/veya yatırım amacıyla kaldıraç yaratan işlemler gerçekleştirilebilir, vadeli işlem piyasalarında uzun/kısa pozisyonlar alabilir. Risk değeri "3-4", dengeli bir yatırımcı için uygundur. 

  TEB Porföy Birinci Değişken Fon (TE3)

  Fon, yatırım yaptığı varlıkları ekonomi ve piyasa koşullarına göre aktif olarak belirleyen ve varlıkları dengeli olarak çalışan bir yatırım stratejisine sahiptir. Hisse senedi seçiminde, makro analiz sonucu belirlenen sektörler portföyün yatırım çerçevesini belirler. Sabit getirili menkul kıymetler tarafında, orta vadeye yatırım yaparak bonoların iç veriminden ve olası sermaye kazancından faydalanmayı hedefler.

   

  Sayfa içeriğini puanla