Mevdufon

Mevdufon
  Paylaş

  TEB'in Yeni Yatırım Enstrümanı Mevdufon Hesap 

  Birikimlerinin bir bölümünü mevduat ile değerlendirirken, geri kalan kısmını piyasadaki fırsatları kazanca dönüştüren yatırım fonlarında değerlendirmek isteyen yatırımcılara özel...

  Mevdufon Hesap Nedir?

  Birikimleriniz için cazip mevduat oranı getirisinden ve farklı dinamiklere yatırım yapan yatırım fonlarının getirisinden yararlanabilirsiniz.

  Mevdufon Hesap ile birikiminizi değişen vadelerle bağlarken, tutarın sizin seçiminize bağlı olarak %10’u veya %20’si veya %30’u yatırım fonlarında değerlendirilir. Geri kalan ise mevduat olarak bağlanır.

  Yatırım fonları seçimi her bir vadede TEB Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu (TNK), TEB Portföy Birinci Orta Vadeli  Kamu Borçlanma Araçları Fonu (TBT), TEB Portföy İkinci Orta Vadeli Kamu Borçlanma Araçları Fonu (TET), TEB Porföy İkinci Değişken Fon (TVT), TEB Portföy Altın Fonu (TUA) , TEB Portföy Dördüncü Değişken Fon (TMA) , TEB Porföy Üçüncü Değişken Fon (TNT), TEB Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu (TOT) arasından biri seçilerek yapılabilmektedir. Fonlar vade boyunca değiştirilemez.

  Yatırım fonunuz, vadeli mevduat vadesi boyunca blokede tutulmaktadır ve vade sonunda mevduat faiz geliri üzerinden %15 stopaj, yatırım fonu gelirinden ise %10 stopaj kesintisi yapılmaktadır.

  CEPTETEB Bireysel İnternet Şubesi, TEB Şubeleri ve Mevdufon Hesap açılışı yapabilir ve dilediğiniz zaman çıkış yapabilirsiniz.

  Yatırım fonlarımızla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

   

   
  Sayfa içeriğini puanla