Konut Destek Hizmeti

Kentsel Dönüşüm Kredisi

TEB Kentsel Dönüşümü Destekliyor!

Deprem riski altındaki binaların yenilenmesi kapsamında konutlarını yenilemek isteyen maliklere Kentsel Dönüşüm Kredisi desteği TEB’den. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca "Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi" verilmiş kurumlar tarafından depreme dayanıksız raporu bulunan yapılarda ikamet eden malikler, bankamıza başvurarak Kentsel Dönüşüm Kredisi fırsatından faydalanabilecektir.

Kentsel dönüşüm kredisi kullananlar aynı zamanda bakanlık faiz desteğiyle düşük faizlerde kredi kullanabilecektir.

Aynı zamanda 120 ay vadeye kadar ve dosya masrafsız kredi kullanım seçeneğinden yararlanabilecektir. Bankamızdan ipoteğin kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir ücrette talep edilmeyecektir.

Kentsel dönüşümle ilgili her türlü sorunuz için TEB Şubeleri'nden bilgi alabilirsiniz.

Örnek Ödeme Tablosu:

Kredi Tutarı

Kredi Vadesi

Faiz
Oranı

Müşteri Faiz Oranı

Toplam Aylık Taksit Tutarı

Müşteri Taksit Tutarı
(1. Taksit)

Bakanlık Desteği
(1. Taksit)

Toplam Masraflar

Aylık Maliyet Oranı

Yıllık Maliyet Oranı

100.000 TL

120 Ay

%1,15

%0,85

1.541 TL

1.211 TL

330 TL

1.960 TL

%0,86

%10,31*Örnek ödeme tablosu, Konut Kredisi 100.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Konut Kredisi toplam masraf tutarı; ekspertiz ücreti, ipotek ücreti ve kredi hayat sigortası prim ücretinden oluşmaktadır. Kentsel dönüşüm kredilerinde dosya masrafı alınmamaktadır. Tabloda masrafa dahil edilen sigorta ücreti bir yıl için ortalama değerler baz alınarak hesaplanmıştır.  Müşteri taksit  tutarı ve bakanlık desteği tutarları 1. Taksit için verilmiştir. Ayrıntılı bilgi için TEB Şubeleri'ne uğrayabilir veya 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi'ni arayabilirsiniz. TEB, yukarıda belirtilen kampanya koşullarını değiştirme ve kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar. TEB kredi başvurularını serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir.