Damla Altın Hesabı

Bütçenizden ayıracağınız ufak tutarlarla gram bazında altın tasarrufu yapabilirsiniz.

Damla Altın Hesabı
  Paylaş

  Damla Altın Hesabı, bütçenizden ayıracağınız ufak tutarlarla gram bazında altın tasarrufu yapmanızı sağlayan bir birikim hesabıdır. Açtıracağınız “Damla Altın Hesabı” ile birikimlerinizi aylık Vadeli Mevduat* ile değerlendirebilirsiniz. Üstelik düzenli ödemelerinizi kredi kartınızla ödemeyi tercih edebilirsiniz. Damla Altın Hesabı şubelerimizden açılabilmektedir. 

  • Minimum 1 gram altın ile birikim yapabileceğiniz gibi üst limit kısıtı olmaksızın istediğiniz tutarda birikiminizi aylık olarak Damla Hesabı’nda değerlendirebilirsiniz. Minimum hesap açılış tutarı 5 gramdır.
  • Vadeli mevduat için uygulanacak faiz oranı, Altın Damla Hesabı için o günkü mevcut aylık tabela faiz oranı olarak belirlenecektir.
  • Vadeli mevduatta değerlendirdiğiniz birikimleriniz Damla Altın Hesabı ile aylık vade dönüşünde birikim aktaramazsanız da çalışır. İstediğiniz zaman birikim yönlendirmeye ara verebilir, sonrasında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu süre boyunca Damla Hesabınız birikimlerinizi değerlendirmeye devam eder. (4 ay üst üste aktarım yapılmadığı takdirde 5. ay hesap kapatılacaktır.)
  • Aylık mevduat olarak değerlendirilen Damla Altın Hesabı’nızdaki birikimlerinizi dilediğiniz takdirde vade sonlarında kullanabilirsiniz.

  * Faiz oranları %15 gelir stopajına tabidir.

  Sayfa içeriğini puanla